12 tipů, jak přírodně zvětšit prsa

Přemýšlíte, jak docílit plnějšího dekoltu, jelikož příroda vám nepřála v tomto směru? Nemusíte zoufat, protože se dne nabízí několik možných řešení. V dnešním článku si rozebereme řadu osvědčených a snadných metod, jak opticky vytvořit bohatší a zaoblenější poprsí, a to vše bez nutnosti návštěvy plastického chirurga.

Dotazovali jsme známé blogerky Beáty Börové z Bigbreast.cz, která se dlouhodobě zabývá zvětšení prsou bez operace, jaké tipy by poradila čtenářkám, které nemají dostatek financí na plastiku prsou nebo se touto cestou nechtějí vydat.

Plastická operace prsou může být nákladná

Augmentace prsou neboli plastické zvětšení prsou, je nepochybně nejefektivnější cestou k dosažení vysněného vzhledu. Přesto, i když je to skvělý způsob, jak zvětšit prsa, může to být spojeno s různými negativy.

 • Nejdůležitější je především si vybrat kliniku, která nabízí nejen prvotřídní péči, ale také kvalitní a prověřené implantáty. Jen tak můžete mít jistotu, že budete s výsledkem opravdu spokojeni.
 • Další podstatnou výzvou může být finanční stránka. Ne všichni si mohou dovolit plastiku prsou, jejž vyjde minimálně na 60 000 Kč, a tak mnohé ženy mohou jen závidět nebo vyzkoušet jiné alternativy.

Aby toho nebylo málo, musíte žena počítat po augmentaci prsou, že jsou s implantáty spojená určitá rizika, omezení a starosti. My však vždy raději volíme přirozenějším, levnější a bezpečnější cestu. Proto se v tomto článku zaměříme na přírodní způsoby zvětšení prsou bez chirurgického zákroku. Avšak je zapotřebí brát v potaz, že stejných výsledků, jako s plastikou prsou bohužel nedosáhnete.

Lze zvětšit prsa přírodní cestou? Prozradíme vám 12 tipů

Jak zvětšit prsa? Protože čtete dále tento článek, zřejmě se vám zdá váš dekolt nedostatečně objemný nebo už možná nedrží správný tvar, jako ve 20 letech. Pokládáte si tedy otázku „Jak zvětšit prsa?“

Pár osvědčených tipů si následně probereme, kde si například dekolt správně vystínujete, zařadíte do jídelníčků efektivní potraviny, vyzkoušíte doplňky stravy a mnoho dalšího. Pojďme se na to rovnou vrhnout.

1. Doplňky stravy na zvětšení prsou

Jednou z prvních možností, kterou doporučuje sama paní Beáta Börová dle vlastních zkušeností, jsou doplňky stravy, které obsahují prospěšné látky. Jelikož postupem času se z našeho těla vytrácí prospěšné látky, o které přicházíme díky špatným potravinám, stravě a mnoha proměnných, pak jsou doplňky stravy vynikající, přírodní způsob, jak je získat zase zpět.

Ovšem nepočítejte s nějakými zázraky po jedné pilulce, jelikož přípravky na zvětšení prsou či jiné doplňky stravy je zapotřebí užívat dlouhodobě a pravidelně. Ano, sice výsledky nebudou stejné jako po plastice prsou, ale to nějaké čísílko navíc získáte, ale především dámám, kterým už není 20 se prsa značně zpevní.

Níže se můžete podívat na přípravky pro zvětšení poprsí, jejž jsou dlouhodobě populární, osvědčené a sama Beáta Börová je doporučuju, jelikož s nimi má bohaté zkušenosti. Rozhodně se vyhněte obloukem necertifikovaným doplňkům stravy, které vám slibují rychlé zvětšení ňader a několik čísel.

1. TOP prášky na zvětšení prsou - BreastEXTRA+

BreastEXTRA+

Dle našich testů a zkušenosti čtenářek, jde o nejlepší přípravek na zvětšení prsou a jejich zpevnění. Výsledky byly ohromující, které se dostavily do 3 týdnů. Některým našim testujícím čtenářkám se podařilo získat i dvě čísla navíc. Za nás naprostý vítěz!

2. TOP prášky na zvětšení prsou - BreastFAST

BreastFAST

Poměrně u nás málo známé prášky na zvětšení a zpevnění prsou s přírodním složením, které jsou spíše známé a velmi populární v zahraničí. Testující čtenářky zaznamenaly účinky do 1 měsíce a průměrně dosáhly zvětšení téměř o číslo a půl.

3. TOP prášky na zvětšení prsou - NadraIN FORTE

NadraIN FORTE

Jeden z prvních přípravků na podporu růst prsou, který se začal v ČR prodávat. Možná jste na NadraIN FORTE zaznamenali také reklamu v televizi. Účinnost při testování se dostavila až po měsíci a půl. Testující ženy zaznamenaly zvětšení o necelé jedno číslo.

2. Odvíjejte správný výběr šatů vůči optickému zvětšení poprsí

Možná jste o tom nikdy nepřemýšlely, ale klíčem k okamžitému zvětšení prsou může být správný výběr šatů. Ideální jsou modely bez ramínek, které nevytvářejí rušivé linie. Tato rada se může hodit při svém příštím nákupu šatů, abyste svým prsou dodaly vizuální velikost.

Dalším efektivním vizuálním nástrojem jsou horizontální pruhy, které rovněž opticky zvětšují prsa. Avšak, ono horizontální pruhy nelze nosit se vším, proto vždy myslete na celkovou harmonii vašeho outfitu. Vždy kombinujte oblečení tak, aby spolu ladilo. Pokud se vám to nepodaří, pak vám ani opticky větší prsa nepomohou.

Vybírejte správnou velikost podprsenky

3. Dobře padnoucí podprsenka a správná velikost vám nejen zvětší prsa

Jako většina žen, určitě nosíte podprsenku, ale nosíte tu správnou? Kvalitní podprsenka správné velikosti, vytvaruje vaše poprsí, ale také uleví vašim zádům. Nosit dobře padnoucí podprsenku je nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak přírodně zvětšit prsa během okamžiku. Možná budete překvapeny, jaký rozdíl může správná podprsenka udělat.

Pro ještě výraznější efekt plnějšího dekoltu, zvolte push-up podprsenku, která přirozeně zvýrazní objem vašich prsů a dodá jim pevnější vzhled.

Na kalhotkách klidně ušetřete, ale správně padnoucí podprsenka je základ v každém šatníku, jakékoliv ženy. Proto doporučujeme nakupovat ve specializovaných obchodech, kde nejen koupíte kvalitní podprsenku, ale pomohou vám vybrat i tu správnou velikost.

TIP: Sledujte náš online srovnávač s nejlepšími přípravky na zvětšení a zpevnění prsou, který pravidelně aktualizujeme, na základě našich průběžných testů, dalších produktů.

4. Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na estrogeny

Hormonální nerovnováha může být jednou z příčin menších prsou. Převaha testosteronu v ženském těle, může brzdit správný růst prsou. Právě proto je vhodné pravidelně do svého jídelníčku zařazovat potraviny s vysokým obsahem estrogenu, jej slouží k vyrovnání hladiny testosteronu.

Mezi potraviny bohaté na estrogen patří:

 • Jablka
 • Třešně
 • Rajčata
 • Granátová jablka
 • Papája

Rovněž určité druhy zeleniny jsou bohaté na estrogeny:

 • Okurky
 • Brambory
 • Mrkev
 • Sladké brambory
 • Dýně

Další doporučené potraviny, které podporují přírodní zvětšení prsou:

 • Lněné semínko
 • Banány
 • Mononenasycené tuky jako slunečnicový, řepkový nebo olivový olej
 • Oříšky
 • Zelenina a ovoce, například červená řepa, mrkev, brokolice, zelí, třešně, jablka, melouny
 • Mléčné výrobky
 • Mořské plody, jako jsou krevety nebo ústřice

Nezapomínejte ani na sójové a mléčné výrobky, stejně jako na celá zrna jako oves a hnědá rýže, které jsou také skvělým zdrojem. Pokud chcete ještě přispět ke snížení testosteronu, je vhodné omezit příjem sacharidů.

V neposlední řadě musíme zmínit vynikající doplněk stravy FEMINUS, jejž jsme nedávno testovali a jeho činností je právě optimalizování hladin estrogenu.

Jak na masáž prsou pro lepší krevní oběh

5. Správná masáž prsou, zlepší krevní oběh a podpoří růst prsou

Pravidelná masáž prsou může být účinným způsobem, jak zlepšit krevní oběh, díky něhož se podpoří lepší uvolňování hormonů, které přispívají k růstu prsou. Navíc pravidelnou masáží, můžete mít dokonalý přehled, před případnou rakovinou prsou, kterou můžete odhalit včas.

Krátký návod masáže prsou:

 • Naneste masážní olej na prsa a vmasírujte jej jemnými tlak dlaní a prstů
 • Poté oběma rukama pevně, ale jemně, chyťte prso
 • Následně jej masírujte v kruhovém směru, přičemž se postupně budete přesouvat směrem k podpaží, používejte přitom konečky prstů.
 • Potom jemně zvedněte a střídavě promačkávejte každé prso, podobně jako když mícháte těsto na cukroví 😊
 • Ruce neustále posouvejte tak, aby byly masírovány všechny části prsu

6. Vyzkoušejte účinné cviky na prsa

Ano, existují cviky, které mohou pomoci zvětšit prsa tím, že vybudují svalovou hmotu v oblasti prsních svalů. Pravidelné provádění těchto cviků může vaše prsa opticky, ale i fyzicky nejen zvětšit, ale i výrazně zpevnit.

 • Dle doporučení fitness trenérů, jsou nejúčinnější klasické nebo upravené dámské kliky, díky nichž posilujete prsní svaly. Důležité je ale cvičit pravidelně, obden, alespoň 15 minut. Pokud zatím nezvládáte pánské kliky, začněte dámskými a udělejte 10 opakování po 4-6 sériích.
 • Další cvik pro zvětšení prsou je tzv. „prsní cviky s jednoručkami“. Cvik se provádí v lehu na podlaze nebo lavičce s činkou nebo naplněnou PET lahví o hmotnosti přibližně 1,5 kg, v každé ruce. Z pozice lehu upažte a držte činky na úrovni ramen. S mírně pokrčenými lokty, přitáhněte činky k sobě, abyste se s nimi dostaly do vodorovné polohy. Poté narovnejte ruce zpět, do výchozí polohy. Tento cvik opakujte 15x po 4-6 sériích.

7. Nebraňte se ve svém jídelníčku zdravých tuků

Prsa jsou tvořena převážně tukovou tkání, proto je pro jejich zvětšení důležitý příjem právě tuků. Dbejte však na to, aby to byly zdravé tuky, protože nezdravé tuky se ukládají do problémových oblastí, jako jsou boky a břicho, přičemž zdravé tuky se distribuují po těle rovnoměrně.

Mezi potraviny bohaté na zdravé tuky patří olivy, avokádo, lněné semínko a sezamová semínka, stejně jako oleje získané z těchto plodů, jako je olivový, avokádový a lněný olej. Dalším dobrým zdrojem zdravých tuků je sleď.

8. Bylinky na zvětšení prsou

Bylinky pro zvětšení prsou naleznete v moha doplňcích stravy, a i v těch, které jsou určené pro přírodní zvětšení prsou. Léčivé a přínosné bylinky se využívají již od nepaměti, proč tedy nevyužít tuto možnost ke zvětšení a zpevnění poprsí.

Níže se můžete podívat na výseč bylinek, jejichž účinnost je právě prospěšná pro ženy, které chtějí podpořit růst prsou a jejich pevnost.

I přesto, že účinky bylinek jsou nezpochybnitelné, musíme vám doporučit již výše zmíněné doplňky stravy, protože důležité a nejvíce prospěšné látky jsou uvnitř jedené pilulky. Odpadá tak starost, jak bylinky konzumovat, protože ne každému chutnají například bylinné čaje.

Jaké bylinky můžeme doporučit:

 • Pískavice
 • Saw Palmetto
 • Fenykl
 • Divoký Yam
 • Dong Quai
 • Damiana
 • Benedikt lékařský
 • Srdečník obecný
 • Květ chmele
 • Ovsík vyvýšený
 • Kořen pampelišky
 • Červený jetel
 • Ploštičník hroznatý
 • Pueraria Mirifica
 • Lékořice
 • Maca

9. Thajský přístup, k přírodnímu zvětšení prsou

V Thajsku je velmi známá rostlina Kwaao khruea, jejíž kořen je považován za zázračný v růstu prsou. Nicméně, ve své původní zemi je tato rostlina chráněná a nesmí se sbírat. V Evropě je však možné získat výtažek z této rostliny ve formě tabletových doplňků stravy.

10. Vitamíny na podporu zvětšení prsou

Vitamíny hrají důležitou roli v udržování zdravé pokožky, tkání a hormonální rovnováhy, což může mít nepřímý vliv i na vzhled vašeho dekoltu. Ačkoli samy o sobě nezpůsobují zvětšení objemu prsou, jsou důležité pro celkové zdraví.

 • Vitamín A – podporuje regeneraci pokožky, avšak v nadměrných množstvích může být škodlivý
 • Vitamín C – přispívá k celkovému zdraví, nemá však přímý vliv na velikost prsou
 • Vitamín E – chrání buňky před stárnutím
 • Vitamín B6 – podporuje zdravý metabolismus, hormonální činnost a imunitní systém

11. Zlepšete své držení těla pro lepší vzhled dekoltu

Držení těla má zásadní vliv nejen na páteř a pohybové zdraví, ale ovlivňuje i to, jak vypadá opticky váš dekolt. Špatné držení těla může negativně ovlivnit vzhled vašeho dekoltu, a tím pádem i celkový dojem z vaší postavy.

Zkuste si osvojit správné držení těla (vyrovnávejte záda, zatáhněte břicho a malinko vypněte prsa dopředu). Tím nejenže vylepšíte svůj postoj, ale také zajistíte, že vaše prsa budou vypadat větší a plnější.

12. Domalujte si prsa

Na závěr se můžete podívat na video, kde si můžete tzv. „prsa dokreslit“ pomocí stínů. Zřejmě tuto metodu na zvětšení prsou nebudete používat denně, ale rozhodně v plesovém období nebo na nějaké slavnosti se tento trik bude hodit.

Podobnou hru se stíny, můžete pozorovat, pokud jste si někdy spálily dekolt na slunci. Pak vám jistě neunikl kontrast mezi opálenou a neopálenou pokožkou, který dodává vaším prsou hezčí a vetší vzhled. Níže se podívejte, jak podobného způsobu docílit, bez spálené pokožky:

 • Použijte kvalitní push-up podprsenku
 • Aplikujte rozjasňovač na horní část prsou
 • Použijte tmavý bronzer, pro vytvoření siluety pod podprsenkou. Bronzer důkladně rozetřete, aby byl přechod plynulý

Tento trik způsobí, že váš dekolt bude vypadat plnější a výraznější, který může zazáří ve společnosti.