Brainway LipiControl recenze: opravdu účinně snižuje hladinu LDL cholesterolu

Vysoký cholesterol je postrachem celé populace. Tento tichý zabiják podle odhadů IKEM ohrožuje až 70 % dospělé populace v České republice. Uvádí to ve své odborné studii Post–Monica. Zvýšený cholesterol v krvi představuje riziko, které až se projeví, může už být pozdě.

Výjimkou dnes bohužel nejsou ani děti, zvýšený cholesterol se totiž objevuje také u nich, a to rozhodně ne v zanedbatelném procentu. Na vině je především způsob našeho moderního života a nedostatek pohybu.

Víte, jaké jsou hlavní příznaky vysokého cholesterolu? Některé z nich vás mohou varovat včas, než se vůbec vysoká hladina LDL cholesterolu projeví.

Oblíbený produkt na snížení cholesterolu - Cholesten

Přestože je cholesterol pro naše tělo naprosto přirozená steroidní látka, může za určitých okolností škodit. Zejména v případě, že se u vás začne objevovat zvýšený špatný cholesterol, takzvaný LDL cholesterol.

Pak je potřeba začít aktivně hladinu LDL cholesterolu snižovat, a to slibuje mimo jiné také doplněk stravy Brainway LipiControl, na který se podíváme v naší recenzi. Položili jsme si základní otázku, zda může Brainway LipiControl opravdu pomoci, a jak účinný je?

K čemu je Brainway LipiControl určen?

Přípravek se označuje jako regulátor cholesterolu v krvi. Jeho hlavním a v podstatě také jediným úkolem je udržet normální hladinu cholesterolu v krvi. Kromě toho ještě do jisté míry napomáhá ke správnému štěpení tuků v těle, což jde ruku v ruce právě s regulací hladiny LDL cholesterolu v krvi. Využívá k tomu extrakt z červené fermentované rýže, což je ověřená účinná látka, který opravdu napomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Podívejte se, co je to LDL cholesterol a čím přesně našemu organismu škodí. Dozvíte se, proč je pro nás tak nebezpečný, že ohrožuje dokonce život

 • napomáhá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
 • snaží se regulovat LDL cholesterol
 • přispívá ke správnému štěpení tuků v těle
 • využívá účinný extrakt z červené fermentované rýže
 • snižuje riziko cévního plaku a srdečně cévních poruch
 • je volně prodejný bez receptu
 • cena přípravku je odpovídající konkurenčním doplňkům stravy
 • denní dávka vás vyjde jen na necelých 6 Kč

Chci zakoupit u ověřeného prodejce

Nevýhod patří ke každému produktu

Protože chceme, aby Brainway LipiControl recenze byla vyvážená ve všech směrech, zaměřili jsme se také na negativní stránky tohoto doplňku stravy na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Přestože marketing výrobce jasně ukazuje, jak tento doplněk stravy funguje, během naší recenze se to úplně nepotvrdilo.

Hladiny cholesterolu zůstaly takřka neměnné, LDL cholesterol se sice lehce snížil, ale nelze prokázat přímá spojitost mezi poklesem LDL cholesterolu a produktu Brainway LipiControl.

 • přípravek nesmí užívat děti
 • nedoporučuje se užívat těhotným ženám
 • doplněk stravy nesmí užívat lidé s onemocněním ledvin, osoby užívající hypolipidemika
 • neměli byste ho užívat, pokud trpíte svalovými poruchami
 • účinek není nijak překvapivý, nenadchnul nás

Pokud si nejste jisti vysokým cholesterolem, doporučujeme vyzkoušet volně prodejný test na cholesterol, který vám odhalíte, jak na tom jste.

Brainway LipiControl balení

Doplněk stravy na snížení cholesterolu Brainway LipiControl se prodává ve standardním plastovém balení, podobně jako většina doplňků stravy a vitamínů. Uvnitř každého balení najdete 100 tablet – přípravek se vyrábí v jednom standardním balení a není možné koupit si větší ani menší balení Brainway LipiControl. Jedno balení vám vyjde při dodržení doporučeného dávkování na průměrně měsíc a půl, přesně 50 dnů.

Dle studií je ideální úroveň HDL je 60 miligramů/deciliter (mg/dl) nebo vyšší. Pokud však je hladina HDL cholesterolu pod 40 mg/dl, je považován za nízký.

A jaká je Brainway LipiControl cena? Balení vás vyjde průměrně na 300 Kč a více, pokud ale máte štěstí, můžete ho koupit ve výrazné slevě, která se občas v některé z lékáren objeví. Pak může být Brainway LipiControl cena průměrně 250 Kč, což je už poměrně velký rozdíl.

Chci zakoupit u ověřeného prodejce

Doporučené užívání Brainway LipiControl

Výrobce uvádí, že doporučená denní dávka účinných látek v Brainway LipiControl na snížení cholesterolu je obsažena ve 2 tabletách. Jedná se o 200 mg výtažku z červené fermentované rýže, která obsahuje prospěšné kvasinky Monakolin K v poměru 5,6 mg.

Zároveň je obsaženo i 90 mg účinného výtažku z plodu a listu olivovníku. Jak uvádí výrobce, vše by mělo být v BIO kvalitě, protože vstupní suroviny pochází z BIO produkce.

Snížit vysoký cholesterol můžete i bez léků, mnohdy stačí jen změna životosprávy – začněte lépe jíst a hýbat se, prospěje vám to.

Doporučenou dávku 2 tablety denně doporučujeme zapít obyčejnou vodou v dostatečném množství. První tabletu ráno nalačno, druhou si můžete dát někdy v odpoledních hodinách.

Výhodou Brainway LipiControl tabletek je, že nemusíte dodržovat přesně hodiny, kdy si budete přípravek na snížení cholesterolu brát. Po dohodě s lékařem je dovoleno užívat i 3 tablety denně, ale to je maximální dávka a měli byste se nejdříve poradit s vaším lékařem.

Co vás o Brainway LipiControl nejvíce zajímá

Abyste nemuseli složitě hledat informace na internetu, kde navíc každý zdroj říká často něco jiného, odpověděli jsme na vaše nejčastější otázky přímo v naší Brainway LipiControl recenzi. Můžete tak dostat velmi rychle přesnou a pravdivou odpověď na to, co vás ohledně doplňku na snížení cholesterolu Brainway LipiControl zajímá.

Můžu se přípravkem Brainway LipiControl předávkovat?

Předávkovat se prakticky nelze. Ani vyšší než doporučená dávka účinných látek v produktu Brainway LipiControl by vás neměla ohrozit na životě, pokud například netrpíte alergií na jednu z nich a podobně. Rozhodně ale v tomto ohledu nemusíte mít starosti. Je však neefektivní a naprosto zbytečné užívat více než doporučenou dávku produktu, tedy 2 až 3 tablety denně.

Jak bych měl doplněk stravy uchovávat?

Protože není produkt určen pro děti, doporučujeme ho uchovávat mimo jejich dosah. Můžete se tak vyhnout zbytečným komplikacím. Tabletky děti nemusí ohrozit svým obsahem účinných látek, ale hrozí například i jejich vdechnutí. Dále přípravek uchovávejte standardně jako jiné doplňky stravy a léky, tedy na suchém místě při teplotě do 25 °C.

Je skutečně přípravek tak účinný, jak tvrdí výrobce?

Naše Brainway LipiControl recenze ukázala, že přípravek není tak účinný. Přestože může napomáhat snižovat a regulovat hladinu cholesterolu v krvi, její účinek není příliš výrazný. Na druhou stranu ale rozhodně neublíží. Během naší recenze se ukázalo zlepšení LDL hladiny cholesterolu, ale očekávali jsme větší pokles, než se reálně stalo.

Má Brainway LipiControl nějaké nežádoucí účinky?

Jelikož se jedná o volně prodejný doplněk stravy, nemá Brainway LipiControl žádné zjištěné nežádoucí účinky. Mohla by se však například dostavit alergická reakce na jednu z účinných látek, proto si důkladně prostudujte složení produktu.

Měl bych konzultovat užívání Brainway LipiControl s lékařem?

Není to potřebné, pokud netrpíte zdravotními problémy s ledvinami, svaly, případně pokud neužíváte už nějaké doplňky stravy nebo léky na snížení a regulaci hladiny cholesterolu. Pokud ano, pak konzultaci s lékařem spíše doporučujeme. Stejně tak, jestliže víte, že můžete být alergičtí na některou z přísad či účinných látek.

Zajímá vás více o cholesterolu jako takovém? Podívejte se, co byste všechno měli vědět o cholesterolu.

Brainway LipiControl zkušenosti uživatelů

Užívám Brainway LipiControl spíše preventivně. Je fakt, že zvýšeným LDL cholesterolem netrpím, ale jestli je to díky tomuto produktu, to nevím– Markéta, 35 let, Šumperk

Brainway LipiControl mi koupila manželka, protože mi zjistili vyšší hladinu cholesterolu. Po užívání těchto tablet lehce klesla a nadále se už znovu nezvyšuje. Ale i tak je moje hladina LDL cholesterolu lehce vyšší, než by měla být.– Pavel, 64 let, Citov

Já Brainway LipiControl užívám už dlouho a jsem spokojený. Moje lehce vyšší hladina LDL cholesterolu se snížila do normálních hodnot. A navíc mám pocit, že mi jde lépe shazovat kila.– Kamila, 31 let, Karlovy Vary

Doporučujeme Brainway LipiControl, vyplatí se?

Naše Brainway LipiControl recenze ukázala, že přípravek na snížení a regulaci hladiny cholesterolu může fungovat, ale na druhou stranu se nám nepodařilo prokázat jasnou spojitost mezi užíváním Brainway LipiControl a snížením LDL cholesterolu.

Pokud bychom mohli doporučit, například přípravek Cholesten se naší recenzi ukázal jako mnohem účinnější a hodnotíme ho jako TOP produkt na snížení cholesterolu – doporučili bychom tak spíše Cholesten.

Chci zakoupit u ověřeného prodejce