Jak a proč detoxikovat náš organismu? Pomůže při vysokém cholesterolu

Co je to vlastně detoxikace organismu? Detoxikace znamená pročištění těla od všech škodlivin, kterými je zanesené. Naše tělo má schopnost každodenní přirozené detoxikace. Při ní jsou toxiny vylučovány prostřednictvím jater, ledvin a střev.

Pokud si tělo dokáže poradit samo, proč mu vlastně pomáhat? Lidi v současné době trápí nedostatečná detoxikace například kvůli nedostatku pohybu na čerstvém vzduchu, kdy lymfa v těle dostatečně neproudí. Většinová společnost také nekonzumuje základní bio potraviny, nýbrž polotovary plné přídatných látek, pesticidů, těžkých kovů a dalších škodlivin, které zvyšují koncentraci toxinů v těle.

Manuálně pracujících lidí ubývá a přibývá sedavých zaměstnání. Jsou na nás kladeny stále vyšší nároky, trpíme nespavostí, stresem, neumíme relaxovat. Ulevujeme své mysli útěkem k alkoholu, cigaretám a jiným návykovým látkám. A naše tělo tak víc trpí a o to méně účinněji detoxikuje vlastními silami.

Oblíbený produkt na snížení cholesterolu - Cholesten

Proč a jak detoxikovat svůj organismus?

Jedním z důvodů, proč lidé začnou uvažovat o pravidelné či nepravidelné detoxikaci je, že si uvědomí, že tělo v rámci svého hektického životního stylu přetěžují. Nebo už jsou ve stádiu, kdy se u nich projevují příznaky zaneseného organismu jako jsou zažívací potíže, pálení žáhy, nekončící únava a stres, střídání zácpy a průjmu či změny na kůži.

Dlouhodobá detoxikace souvisí především se změnou životosprávy. Nejúčinnější je při změně jídelníčku. Není třeba se detoxu obávat, lze ho jednoduše zařadit do našeho denního programu, aniž by nás omezoval. Můžete si také dopomoci námi oblíbeným detoxikačním produktem Blendea, který jsme recenzovali.

Pro začátek zvyšte váš denní příjem vlákniny. Tu najdete především v ovoci, zelenině, luštěninách a celozrnných obilovinách. Pijte jen čistou vodu, bylinné či detoxikační čaje. Zcela vynechte slazené nápoje. Vyhněte se konzumaci ultrazpracovaných potravin, jako jsou polotovary, jídla z fastfoodů apod.

Z jednotlivých potravin bychom doporučili česnek, koriandr, červenou řepu, zázvor, řapíkatý celer, kurkumu a brokolici. Již po sedmi dnech od změny jídelníčku dochází k odpočinutí detoxikačních orgánů a ke zvýšení jejich výkonu. Budete se cítit lépe a mít více energie.

POZOR: Detoxikace však není vhodná při probíhající léčbě nádorů, při celkovém oslabení, u akutního infekčního onemocnění, v těhotenství a při kojení.

Méně oblíbená detoxikace formou půstu

Existuje i krátkodobá očista organismu ve formě jednoho až vícedenního půstu. Jednodenní půst zvládne každý dospělý jedinec. Občas ho zařadíme, aniž si to uvědomíme. Například po období oslav či svátků, kdy vyloženě cítíme, že potřebujeme vytrávit.

Úplný půst dodržujte 24 hodin, maximální délka bez nutnosti lékařského dohledu je 36 hodin. Během půstu se může objevit bolest hlavy. Příčinou je nedostatek cukru v krvi. Optimální je, když začnete půst večer – spánkem.

Znáte, těchto 7 tipů, jak na vysoký cholesterol

Po skončení půstu myslete na to, abyste se hned nepřejedli. Na dočištění organismu je vhodné jako první jídlo zařadit nastrouhanou kořenovou zeleninu nebo kysené zelí, které mechanicky vyčistí střeva. Během půstu není vhodné se přepínat, ale většina lidí zvládne svůj běžný denní režim bez problémů.

Blendea Supergreens recenze - vám pomůže snížit cholesterol a detoxikovat organismus

Účinné a odzkoušené doplňky stravy pro detoxikaci

Detoxikaci můžete dále podpořit i vhodnými doplňky stravy. Volte ty z přírodních výtažků. K dostání jsou ve formě kapek, tablet, prášku nebo nápojů. Velmi příznivé ohlasy jsou na přírodní produkt v BIO kvalitě Blendea Supergreens. Produkt neobsahuje lepek, laktózu ani cukr.

Tento doplněk stravy obsahuje kombinaci mladé pšenice (30%), zeleného ječmene (30%), spiruliny (20%) a chlorelly (15%). Díky vícedruhovému složení přípravek velmi dobře chutná, účinně organismus zbavuje toxinů uložených v játrech, zlepšuje pokožku, stabilizuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje krevní obraz a posiluje imunitní systém.

Věděli jste, že jako nějakou omluvu přírodě za „uhlíkovou stopu“ Blendea posílá část svých zisků na This product plants one tree, kteří vysází nové stromy v oblastech s vysokým odlesňováním?

Dále podporuje regeneraci buněk, snižuje množství usazenin v cévách, pomáhá zvládat nadměrný stres, bojuje proti překyselení organismu, zlepšuje trávení a zabraňuje nadměrnému ukládání tuků, tedy pomáhá hubnout, navozuje klid a podporuje zdravý spánek.

Kde produkt zakoupit?

Do svého nového detoxikačního jídelníčku zařaďte taktéž antioxidanty, jako jsou vitamin C, vitamin E, beta-karoten a selen, dále flavonoidy obsažené například v lesních plodech, červené paprice, dýni a mrkvi.

Další účinné antioxidanty naleznete v rakytníku řešetlákovém, zeleném a černém čaji. Nejen léčitelé, ale i lékaři doporučují na očistu byliny, například ostropestřec mariánský, kopřivu nebo smetánku lékařskou.

Nejvhodnějším obdobím pro zahájení detoxikace jsou jarní měsíce, ale svému tělu můžete ulevit kdykoliv. Detoxikace urychluje tvorbu nových buněk a tkání, podporuje celkovou regeneraci, pročišťuje nejenom tělo, ale i mysl, navodí samoléčebné schopnosti organismu, dodává energii a chrání před degenerativními nemocemi.