Tulip lék na cholesterol: Recenze a zkušenosti

Snížení cholesterolu je základem prevence proti srdečním chorobám, které mohou způsobit fatální následky. Vysoký cholesterol je strašákem mnoha starších lidí. Bohužel však jeho zvýšené hodnoty se čím dál častěji objevují i u mladší populace. Proč?

Na vině je nevhodný životní styl, který je založený na nezdravém stravování a nedostatečném pohybu. Pokud všechny alternativní možnosti nepomohou snížit cholesterol, je nutné přistoupit k medikamentům. Jedním z často předepisovaným je lék Tulip. Seznámíme vás s jeho výhodami a nevýhodami a současně odpovíme na nejčastější dotazy.

Co to je Tulip lék na cholesterol?

Lék Tulip je medikament, který se využívá pro snížení vysokého cholesterolu v těle. Patří do takzvaných statinů. Jedná se o skupinu léků, pro které je hlavním cílem regulace hladiny tuků v těle.

Lékaři Tulip na cholesterol předepisují až po tom, kdy úprava stravy a celková změna životního stylu, nijak neovlivnila hodnotu cholesterolu. Tento lék je ve formě potahovaných tablet, takže se velmi jednoduše užívá. Tobolku stačí vložit do úst a dostatečně zapít čistou vodou.

Jak funguje lék Tulip?

Účinná látka, která je obsažena v léku Tulip, pomáhá omezovat funkci enzymu, který v těle přispívá k výrobě cholesterolu. Pokud je výroba cholesterolu v buňkách nízká, odrazí se to na jeho celkové hladině v organismu.

Cholesterol je však pro tělo důležitý a ke svému zdravému fungování ho potřebuje. Proto musí lékař pečlivě zvolit vhodnou dávku léku Tulip k tomu, aby bylo jeho snížení co nejšetrnější.

Hledáte spíše přírodní produkt na snížení cholesterolu bez předpisu od lékaře? Podívejte se na doplněk stravy CHOLESTEN.

Pro koho je Tulip na cholesterol vhodný?

Využití Tulip léku je široké. Kromě toho, že se nejvíce předepisuje pro ty, kteří trpí vysokými hodnotami cholesterolu, ho mohou lékaři také doporučit lidem s velkým rizikem vážných srdečních chorob a to i bez jeho zvýšených hodnot.

Proto často tento lék užívají i pacienti po infarktech, nebo ischemických mozkových příhodách. Spolu s lékařským předpisem na lék Tulip, mnoho doktorů zároveň doporučuje dodržování nízkocholesterolové diety a to během celé fáze léčby tímto přípravkem.

Pokud jste ve věku 20 let nebo starší, Americká zdravotní asociace doporučuje nechat si zkontrolovat hladinu cholesterolu, alespoň jednou za čtyři až šest let. Pokud však máte problémy s cholesterolem dlouhodobě, jsou kontroly mnohem pravidelnější.

Podívejte se na průměrné hodnoty od Národní institut srdce, plic a krve, jak klasifikuje hladiny cholesterolu (mg/dl):

Celkový cholesterol HDL cholesterol LDL cholesterol
Přijatelné nižší než 170 vyšší než 45 nižší než 110
Hranice 170–199 40–45 110–129
Vysoký 200 nebo vyšší není k dispozici vyšší než 130
Nízký není k dispozici nižší než 40 není k dispozici

Kolik je správná dávka léku Tulip?

Každý člověk je unikátní, proto je dávkování léků na snížení cholesterolu individuální. Před tím, než vám lékař předepíše jakýkoliv prášek, je nutné podstoupit vyšetření a krevní testy.

Až na základě jejich výsledků, vám doktor stanoví vhodnou dávku pro vás. Obecně můžeme však konstatovat, že jako základní a počáteční dávku je bráno 10 mg léku, který se užívá jednou za den.

Znáte, těchto 7 hlavních příčin vysokého cholesterolu?

Úprava dávky léku na snížení cholesterolu

Po nasazení prášků vám může váš lékař dávku individuálně upravovat na základě výsledků nových hodnot. Maximální denní dávka je 80 mg léku Tulip. Pamatujte na to, že si nikdy nesmíte upravovat množství léku samovolně.

Před jakoukoliv změnou v dávkování kontaktujte vašeho lékaře. Jen ten vám může denní dávku upravit tak, aby nedošlo k potenciálním problémům.

Vedlejší účinky léku Tulip

Tak jako každý lék má i Tulip některé nežádoucí účinky, které se mohou objevit při jeho užívání. Všechny možné nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku a na ty nejčastější by vás měl také upozornit lékař. Bohužel na příbalovém letáku je opravdu velké množství vedlejších účinků (viz níže).

V případě, že se vám po užití, nebo během léčebné kúry tímto lékem objeví komplikace, které jsou uvedené v seznamu vedlejších účinků, ihned informujte vašeho lékaře. Může se jednat například o bolest hlavy, nebo trávicí potíže.

Účinná dieta na vysoký cholesterol? Ukážeme vám, jak si ji sestavit

Časté (mohou postihovat až 1 pacienta z 10):

– zánět nosních cest, bolest v krku, krvácení z nosu

– alergické reakce

– zvýšení hladiny cukru v krvi (pokud máte cukrovku, pokračujte v pečlivém sledování hladin cukru v krvi) a zvýšení kreatinfosfokinázy v krvi

– bolesti hlavy

– nevolnost, zácpa, plynatost, trávicí obtíže, průjem

– bolest kloubů, bolest svalů a bolest zad

– výsledky jaterních testů signalizující zhoršenou funkci jater

Méně časté (mohou se vyskytnout až u 1 pacienta ze 100):

– anorexie (ztráta chuti k jídlu), nárůst tělesné hmotnosti, snížení hladiny cukru v krvi (pokud máte cukrovku, pokračujte v pečlivém sledování hladin cukru v krvi)

– noční můry, nespavost

– závrať, pocit necitlivosti nebo mravenčení v prstech na rukou a nohou, snížená citlivost na bolest nebo dotyk, poruchy chuti, ztráta paměti

– rozmazané vidění

– zvonění v uších a/nebo v hlavě

– zvracení, říhání, bolest horní i dolní části břicha, pankreatitida (zánět slinivky vyvolávající bolesti žaludku)

– hepatitida (zánět jater)

– vyrážka a svědění, kopřivka, ztráta vlasů

– bolest krku, svalová únava

– únava, pocit nemoci, slabost, bolest na hrudi, otoky zejména kotníků, horečka

– přítomnost bílých krvinek v moči

Vzácné (mohou postihovat až 1 pacienta z 1 000):

– poruchy zraku

– neočekávané krvácení či tvorba modřin

– cholestáza (zežloutnutí kůže a bělma očí)

– poranění šlach

Velmi vzácné (mohou postihovat až 1 pacienta z 10 000):

– alergické reakce – příznaky mohou zahrnovat náhlý sípot a bolest nebo sevření na hrudi, otok očních víček, obličeje, rtů, úst, jazyka a hrdla, potíže s dýcháním, kolaps

– ztráta sluchu

– gynekomastie (zvětšení prsů u mužů)

Není známo (četnost nelze z dostupných údajů určit):

– svalová slabost, která přetrvává.

Možné nežádoucí účinky hlášené u stejné skupiny léků – statinů):

– sexuální potíže

– deprese

– dechové potíže, mezi které patří přetrvávající kašel a/nebo dušnost nebo horečka

– cukrovka. Je pravděpodobnější, pokud máte zvýšenou hladinu cukru nebo tuků v krvi, nadváhu nebo vysoký krevní tlak. Váš lékař Vás bude sledovat v průběhu léčby.

Věděli jste, že hladinu cholesterolu můžete ovlivnit i jídlem? Prozradíme vám 7 potravin, které zvyšují cholesterol. Omezte je v jídelníčku na minimum.

Lék na cholesterol Tulip a časté dotazy

  1. Můžou Tulip lék na cholesterol brát těhotné, nebo kojící žen?

Bohužel, tento lék na snížení cholesterolu není vhodný pro ženy, které plánují těhotenství, nebo jsou těhotné. To stejné platí i pro ženy, které kojí. Pokud vás trápí vysoký cholesterol během těhotenství, nebo kojení a žádné alternativní formy jeho snížení vám nepomohly, neváhejte a kontaktujte co nejdříve vašeho lékaře. Ten vám udělá potřebná vyšetření a testy a na základě jejich výsledků vám doporučí možnou léčbu.

  1. Nevadí konzumace alkoholu, pokud užívám Tulip na cholesterol?

Alkohol je látka, která je pro organismus nutričně prázdná a navíc obsahuje spoustu kalorií. Samotná jeho konzumace tělo zatěžuje a negativně působí na zdravé fungování organismu. Proto pokud konzumujete větší množství alkoholu pravidelně, rozhodně o tom informujte vašeho lékaře, nebo lékárníka. Tento fakt může ovlivnit účinek léku Tulip. Obecně je doporučeno, že při užívání jakýchkoliv léků, není vhodné konzumovat alkohol.

Pravidelné sportování, nebo vycházka s čtyřnohým kamarádem přispívá k celkovému zdraví. Seznámíme vás s tím, jak konkrétně aktivní pohyb pomáhá ke snížení vysokého cholesterolu.

  1. Je možné Tulip na cholesterol kombinovat s jinými léky, které beru pravidelně?

Váš lékař by měl mít přehled o všech vašich lécích. Pokud máte různé problémy a chodíte ke specialistům, je vaší povinností nahlásit užívané léky a problémy i vašemu obvodnímu lékaři.

Díky tomu může lékař určit tu nejvhodnější formu léčení a tím se vyhnout možným vedlejším, nebo sníženým účinkům medikamentů. Léky, které mohou ovlivnit účinky léku Tulip jsou například určité druhy antibiotik, nebo také přípravky obsahující třezalku tečkovanou.

  1. Pravidelně užívám lék Tulip. Občas se mi stane, že na něj zapomenu. Co s tím?

Prvním krokem je vytvořit si režim, který bude pro vás pohodlný dodržovat každý den. Lék na cholesterol Tulip je vhodné brát pravidelně ve stejnou denní dobu. Výhodou tohoto prášku je fakt, že je možné ho užívat kdykoliv během dne a to nejen před, ale i po jídle.

Takže je opravdu jen na vás, jaký čas zvolíte. Samozřejmě pokud váš lékař, nebo lékárník nestanoví jinak. Další informace spojené s užíváním léku Tulip najdete v příbalovém letáku, který je součástí každého balení tobolek.

Myslíte si, že vaše hladiny cholesterolu nejsou ve správné míře? Ukážeme vám tip, jak na domácí test na cholesterol.

  1. Jak mám Tulip na cholesterol skladovat?

Každý lék je určen konkrétní osobě. Proto nikdy nedávejte vámi předepsané léky někomu jinému a především je uchovávejte mimo dosah dětí. Pravidelně kontrolujte datum jeho expirace a pokud je lék prošlý, tak ho neužívejte a odevzdejte ho do nejbližší lékárny.

Nikdy tobolky nevyhazujte do běžného odpadního koše, nebo odpadních vod. Plato s léky uchovávejte v původním balení, které ho chrání před světlem a nežádoucí vlhkostí.

Snížení cholesterolu je pro zdraví důležité

Pevné zdraví je klíčem k dlouhému a spokojenému životu. Aby váš organismus fungoval co nejlépe a imunita vás chránila před onemocněním, je důležité o něj pečovat. Základem je pestrá strava a dostatek pohybu.

Pokud jsou však hodnoty cholesterolu vysoké i po zařazení diety podporující snížení cholesterolu a pravidelného sportování do denního režimu, je nutné přistoupit k lékům. Jedním takovým je právě lék na cholesterol Tulip, který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.