Vybíráme a testujeme nejlepší prášky na zvětšení prsou

Jelikož jsme do týmu přizvali Beátu Börovou odbornici na přírodní zvětšení a zpevnění prsou z BigBreast.cz, dali jsme ji prostor, aby nám kompletně zhodnotila, nabídku prášků na zvětšení prsou.

Samozřejmě nám je jasné, že pomocí prášků na zvětšení a zpevnění prsou nedosáhneme stejných výsledků, jako u plastické operace, ale rozhodně jde o bezpečnější, neinvazivní a výrazně levnější metodu.

Abychom byli objektivní, pořídili jsme celkem 11 přípravků na zvětšení prsou, které jsme rozdali našim čtenářkám, ale i čtenářkám z blogu od Beáty. Celkem nás to vyšlo na 12 765 Kč a každý produkt byl testován minimálně 3 měsíce. Kdo se stal vítězem a proč jsou prášky na zvětšení poprsí tak žádané, si rozebereme níže.

Co to jsou prášky na zvětšení prsou a jak fungují

Prášky na zvětšení prsou spadají do kategorie mezi doplňky stravy, které mají za cíl zvětšit a zpevnit prsa u žen. Abychom to uvedli na pravou míru, přípravky se statusem doplněk stravy, jsou dostupné bez lékařského předpisu a dohlíží na ně Státní zemědělská a potravinářská inspekce (zkráceně SZPI).

Pokud bychom se bavili o lécích, pak to jsou přípravky, které jsou dostupné pouze s lékařským předpisem a dohlíží na ně Státní ústav pro kontrolu léčiv (zkratka: SUKL). Prášky na zvětšení prsou často obsahují kombinaci bylinného složení a fytoestrogenů, které mají pozitivní účinky na ženské hormony a podporující růst prsní tkáně.

Je důležité poznamenat, že účinnosti tabletek na zvětšení a zpevnění prsou se můžou lišit mezi jednotlivými uživatelkami. Některé ženy mohou zaznamenat rychlejší růst prsou, zatímco jiné budou zaznamenávat nižší účinky na zvětšení a zpevnění prsou. To se nám také potvrdilo během našeho testování.

TOP 3 prášky na zvětšení a zpevnění prsou

Nyní vám představíme tři prášky na zvětšení prsou, které považujeme spolu s testujícími za ty nejlepší. Také bude vhodné, vám nějaké představit, když je budeme v článku detailně rozebírat. Níže v článku naleznete kompletní srovnávač s dalšími prášky na zvětšení a zpevnění prsou i s recenzemi k jednotlivým přípravkům.

1. TOP prášky na zvětšení prsou - BreastEXTRA+

BreastEXTRA+

Dle našich testů a zkušenosti čtenářek, jde o nejlepší přípravek na zvětšení prsou a jejich zpevnění. Výsledky byly ohromující, které se dostavily do 3 týdnů. Některým našim testujícím čtenářkám se podařilo získat i dvě čísla navíc. Za nás naprostý vítěz!

2. TOP prášky na zvětšení prsou - BreastFAST

BreastFAST

Poměrně u nás málo známé prášky na zvětšení a zpevnění prsou s přírodním složením, které jsou spíše známé a velmi populární v zahraničí. Testující čtenářky zaznamenaly účinky do 1 měsíce a průměrně dosáhly zvětšení téměř o číslo a půl.

3. TOP prášky na zvětšení prsou - NadraIN FORTE

NadraIN FORTE

Jeden z prvních přípravků na podporu růst prsou, který se začal v ČR prodávat. Možná jste na NadraIN FORTE zaznamenali také reklamu v televizi. Účinnost při testování se dostavila až po měsíci a půl. Testující ženy zaznamenaly zvětšení o necelé jedno číslo.

Kdy a proč chtít přírodní zvětšení prsou?

Velkou symbolikou u žen je jejich dekolt a nemálo z nich si na něm zakládá. Není divu, když muži spíše hledí do výstřihu než do očí. Navíc ženy chtějí vypadat dobře, například ve večerních šatech nebo na pláži u moři či u bazénu v parných dnech.

Přírodní zvětšení prsou je nejbezpečnější a neinvazivní způsob, jak svůj dekolt zdokonalit. U plastik prsou je spojováno mnoho rizik i nevýhod a není to jen cena, okolo 80 000 Kč. Beáta Börová nám potvrdila, že zájem o přírodní zvětšení prsou narůstá, a to hlavně kvůli bezpečnosti, ale také kvůli době, kdy si to nemůže většina žen dovolit.

Kdy nejčastěji ženy volí přírodní přípravky na zvětšení a zpevnění prsou:

 • V letních měsících, kdy jsou ženy více odhaleny a prsa mohou vyniknout a vyplnit oblečení.
 • Když žena hledá nového partnera a chce jej zaujmout při setkáních. Hold, muži prostě prsa přirozeně milují.
 • Na dovolenou k moři a koupaliště chtějí být vždy ženy připravené. Snaží se zhubnout, ale také udělat i něco se svým dekoltem, který je viditelně vystaven v plavkách.
 • Slavnostní události (svatba, narozeniny, ples) je dalším obdobím, kdy ženy pohlíží na svůj dekolt, většinou nespokojeně.
 • Kariéra ať už hledáte nové zaměstnání nebo se ucházíte o vyšší pozici, je dobré zapůsobit ženskostmi.

Jak prášky na zvětšení a zpevnění prsou fungují?

Princip účinnosti je založen na látce nazývané fytoestrogen, která se vyskytuje pouze v několika rostlinách (sója, jetel, brokolice, šalvěj, kontryhel, meduňka, atd.).

Fytoestrogen se velice podobá estrogenu a v případě jeho nedostatku, může fytoestrogen jeho funkci nahradit. Jde o látku podporující růst prsní tkáně, která má vliv na zvětšení prsou. Navíc fytoestrogen zmírňuje nepříjemné projevy klimakteria neboli menopauzy.

Složení prášků na zvětšení poprsí přináší většinou hned několik výhod:

 • Podpora růstu prsní tkáně, tím pádem, dochází ke zvětšení prsou
 • Získáte pevnější a plnější tvary prsou
 • Zlepšení kvality pokožky (vláčnější, lepší hydratace a je méně napjatá)
 • Redukují rizika nadváhy
 • Snižují únavu a navyšují energii
 • Zmírňují premenstruačních a menstruačních bolesti a příznaky
 • Snižuje příznaky klimakteria neboli menopauzy

Nejlepší prášky na zvětšení a zpevnění prsou

Než budeme dále pokračovat v detailech o přírodním zvětšení prsou, představíme 5 nejlepších prášků na zvětšení prsou, které můžeme s klidným srdcem doporučit našim čtenářkám. Paní Beáta Börová nám taktéž náš výběr schvaluje.

Jak jsme již psali, testování se zúčastnily čtenářky, které jednotlivé přípravky na prsa testovaly minimálně po dobu 3 měsíců, jelikož účinnost se postupně navyšuje. Nejde o zázračné pilulky, které zvětší prsa o dvě čísla přes noc. Je to dlouhodobější proces a jedna kůra by měla trvat minimálně 2 měsíce. Čím déle budete prášky na zvětšení prsou užívat, tím budou účinky silnější.

Produkt Výhody

BreastEXTRA+ - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou1. BreastEXTRA+

Přírodní zvětšení a zpevnění prsou

Zvětšení až o 2 čísla

97% spokojených uživatelek

Recenze

BreastFAST - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou2. BreastFAST

Přírodní zvětšení a zpevnění prsou

Zvětšení o číslo a půl

94% spokojených uživatelek

Recenze

NadraIN FORTE - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou3. NadraIN FORTE

Znáte z TV reklamy

Zvětšení o necelé číslo

86% spokojených uživatelek

Recenze

Decolen FORTE - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou4. Decolen FORTE

Přírodní zvětšení a zpevnění prsou

Zvětšení o necelé číslo

91% spokojených uživatelek

Recenze

Beauty Bust - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou5. Beauty Bust

Přírodní zvětšení a zpevnění prsou

Zvětšení o půl čísla

72% spokojených uživatelek

Recenze

Mini recenze přípravků na zvětšení prsou

Zvětšení prsou bez operace pomocí doplňků stravy, je nejlevnější volbou i tou nejbezpečnější, co můžete pro svá prsa udělat. Níže si popíšeme vítěze testů v krátkých recenzích, kde si jednotlivé prášky na zvětšení poprsí představíme. Podrobné recenze zatím ještě vytváříme, ale v brzké době je zakomponujeme do tohoto článku a našeho magazínu.

1. BreastEXTRA+

BreastEXTRA+ je zřejmě nejoblíbenější přírodní produkt pro zvětšení prsou s viditelnými účinky do jednoho měsíce. Dobře kombinované složení, pomáhá prsa nejen zvětšovat, ale také zpevňovat a vyhlazovat pokožku.

Tablety na zvětšení a zpevnění prsou lze zakoupit online přes oficiálního prodejce, který nabízí i množstevní slevy a můžete u něj využít námi vyjednaný 10% slevový kupón, při nákupu nad 1300 Kč (ups10p). BreastEXTRA+ neobsahuje chemické složky, konzervační látky ani barviva, čímž zaručují zdravotní nezávadnost a jsou dostupné bez lékařského předpisu.

BreastEXTRA+ zvětšuje a zpevňuje prsa díky již zmíněným fytoestrogenům, zlepšuje stav pokožky a dle testujících žen, zmírňuje menstruační bolesti. Pro trvalé udržení pevnosti prsou a velikosti, je nutné BreasEXTRA, jako jiné přípravky, užívat dlouhodobě. Vždy doporučujeme minimálně 2 měsíce, nejlépe 3 měsíce.

Složení: Jam čínský, Fenykl, Pískavice řecké seno, Serenoa (palma) plazivá a Sójové isoflavonidy

Cena 1 balení: 395 Kč

Cena denní dávky: 56 Kč

Sleva při více balení: 

Účinnost 95%
Cena vs Výkon 98%
Hodnocení uživatelek 97%

Účinnost do měsíce:

Zvětšení při testování: o 90%

Dlouhodobé výsledky:

2. BreastFAST

BreastFast je u nás méně známý doplněk stravy na prsa, jelikož nemá masivní propagaci, přesto je škoda jej přehlížet. Přináší ženám bezpečný a efektivní způsob, jak zvětšit a zpevnit své poprsí, přitom ještě dodat pevnost pokožce. BreastFAST je přírodní přípravek, vyroben ze speciálně vybraných bylin, vitamínů a minerálů, které společně podporují růst prsou a zlepšují jejich celkový vzhled.

Opět je zde kombinace složek, která zahrnuje fytoestrogeny, stimulující prsní žlázy a přispívají k přirozenému růstu prsou. Navíc posiluje celkové zdraví a zpevňuje tkáně, tím získáte pevnější a mladistvější vzhledu poprsí.

U BreastFAST jsme zaznamenali viditelné výsledky po měsíci a půl, někdo zase už po 3 týdnech. Bohužel jejich eshop neboli webové stránky nemůžeme tak dobře hodnotit. Vypadá poměrně nedůvěryhodně, zřejmě kvůli tomu, že jde o multijazyčný web a zahraničního prodejce. Přesto nákup vždy proběhl bez problémů.

Složení: Fenykl, Smldinec chlupatý, Damiána, Andělika čínská, Chmel obecný

Cena 1 balení: 1390 Kč

Cena denní dávky: 50 Kč

Sleva při více balení: 

Účinnost 92%
Cena vs Výkon 95%
Hodnocení uživatelek 94%

Účinnost do měsíce:

Zvětšení při testování: o 82%

Dlouhodobé výsledky:

3. NadraIN FORTE

V předchozí mini recenzi jsme psali, že je BreastFAST málo známý, kvůli absence marketingu. NadraIN Forte je zase úplný opak. Marketing u přírodního přípravku na prsa NadraIN Forte je poměrně masivní a mohli jste také na něj vidět reklamu v televizi.

NadraIN Forte je opět dostupný bez lékařského předpisu, díky svému přírodnímu složení. Účinky na zvětšení poprsí a jejich zpevnění, zaznamenali naše testerky po 2 měsících. Bohužel, všechny testující čtenářky se shodly, že výsledky nebyly špatné, ale ani nijak závratné.

Musíme přiznat, že jsme znepokojeni cenou těchto prášků na zvětšení prsou, protože ceny se výrazně liší díky distribučním lékárnám. My raději nakupujeme jakékoliv přípravky přes oficiální prodejce, kde je cena stálá a doplňují je různé garance, reklamace a množstevní ceny.

Ano, NadraIN Forte zakoupíte pouze v lékárně, proto odpadají možné výhody, v podobě výhodnějších cen, garancí na vrácení peněz, apod. I přes tyto negativa, je tento doplněk stravy poměrně oblíbený.

Složení: Sója, Chmel otáčivý, Světlice barvířská, Pupalkový olej, Len setý, Granátové jablko

Cena 1 balení: od 1150 Kč

Cena dávky: cca 30 Kč

Sleva při více balení:

Účinnost 89%
Cena vs Výkon 90%
Hodnocení uživatelek 86%

Účinnost do měsíce:

Zvětšení při testování: o 70%

Dlouhodobé výsledky:

4. Decolen FORTE

Další prášky na zvětšení a zpevnění prsou, které jste mohly zaznamenat v TV reklamě či v jiném typu reklamy. Naštěstí cena není touto investicí výrazně poznamenána. Decolen FORTE je opět přípravek pro ženy s přírodním složením s fytoestrogeny, které podporují přirozené zvětšení prsou bez operace a pomáhají zpevňovat povislá prsa.

Nejenže vaše prsa budou větší, ale také krásnější, protože nám testující čtenářky potvrdily pozitivní účinky i na pokožku. Taktéž se shodly, že zřejmé působí kladně při hormonální nerovnováze, které deklaruje sám výrobce. Přírodní zvětšení prsou s Decolen produktem je pohodlné, protože užíváte pouze jednu tabletku denně.

Co se týče účinků na zvětšení prsou, dvě čtenářky nebyly spokojené s výsledky, jelikož předtím testovaly náš první, zmiňovaný přípravek na prsa BreastEXTRA, se kterým byly nadmíru spokojené. Jak jsme psali, každá žena je jedinečná a doplňky stravy nemusí fungovat totožně. Neznamená, že naše „testerky“ byly nespokojené, že vy zrovna spokojené nemusíte být, jelikož veřejně dostupné zkušenosti od uživatelek chválí Decolen FORTE.

Složení: Sója, Vitamin D3, Vitamín D2, Réva vinná, Len setý, Beta sitosterol a Chmel otáčivý

Cena 1 balení: od 850 Kč

Cena denní dávky: 25 Kč

Sleva při více balení:

Účinnost 87%
Cena vs Výkon 91%
Hodnocení uživatelek 91%

Účinnost do měsíce:

Zvětšení při testování: o 70%

Dlouhodobé výsledky:

5. Beauty Bust

Jako poslední mezi TOP prášky na zvětšení poprsí se nám zařadil Beauty Bust. Jedná se o přírodní produkt od české společnosti Natural Medicaments, kteří se zaměřují na péči o zdraví u žen.

Kombinace bylinných extraktů, posiluje pevnost prsou a napravuje hormonální nerovnováhu. Samozřejmě je Beauty Brust k dostání bez předpisu pouze v lékárnách a během testování nikdo nezaznamenal vedlejší účinky.

Dle dostupných informací, Beauty Bust podporuje produkci progesteronu a estrogenu, to má následně vliv na zvětšení a zpevnění poprsí. Beauty Brust testovaly tři čtenářky, které zaznamenaly účinky až po 3 měsících. Dle jejich slov, jde sice o velmi levný produkt, ale také s nijak zázračnými výsledky.

Složení: Máta peprná, Přeslička rolní, Borůvka černá, Benedikt lékařský, Tolice vojtěška, Kozinec blanitý, Andělika čínská

Cena 1 balení: od 380 Kč

Cena denní dávky: 14 Kč

Sleva při více balení:

Účinnost 48%
Cena vs Výkon 76%
Hodnocení uživatelek 72%

Účinnost do měsíce:

Zvětšení při testování: o 45%

Dlouhodobé výsledky:

Nejčastější bylinné složky v prášcích na zvětšení prsou

Představili jsme si nejlepší prášky na zvětšení a zpevnění prsou, které jsou volně dostupné, ale nyní bychom chtěli rozebrat bylinné složky, které se nejčastěji objevují v těchto doplňcích stravy pro ženy. Chtěli bychom alergikům doporučit, aby si vždy řádně prohlédli složení, zda náhodou neobsahuje složku, na kterou mohou mít alergickou reakci.

 • Saw Palmetto (serenoa plazivá): jedná se o účinný bylinný extrakt, známý také jako trpasličí palma, je oblíbeným složením v prášcích pro ženy, díky své hormonální účinnosti. Saw Palmetto podporuje zdravý růst prsou a má pozitivní vliv na hormonální rovnováhu a prostatu.
 • Fenugreek (pískavice řecké seno): neboli česky pískavice řecké seno, je oblíbenou bylinou, která se historicky dlouhodobě používá při podpoře růstu prsou. Obsahuje diosgenin, složku s estrogenovým účinkem, která podporuje stimulaci růstu prsní tkáně.
 • Fennel (Fenykl): jedná se o aromatickou bylinku, která je známá pro své bohatství fytoestrogenů, které mají velký vliv na růst prsou a jejich pevnost. Fennel naleznete pod českým názvem fenykl a dále přispívá k celkovému zdraví a vitalitě.
 • Dong Quai (ženský ženšen): bylinka je velmi často využívaná v tradiční čínské medicíně a v česku je známá jako „ženský ženšen“. Bylinka je velmi ceněna pro své účinky při hormonální nerovnováze. Dong Quai podporuje nejen přírodní růst prsou, ale má pozitivní vliv i na zmírnění premenstruačních a menstruačních příznaků.
 • Pueraria Mirifica: jedná se o exotickou bylinku pocházející z Thajska a je oblíbená zejména díky obsahu miroestrolu a deoxymiroestrolu, které mají silné estrogenové účinky. Pueraria Mirifica podporuje růst prsou a zlepšuje jejich pevnost.
 • Wild Yam (divoký jam): tento bylinný extrakt obsahuje diosgenin, který je podobný estrogenu a pozitivně působí na zvětšení prsou. Wild Yam, česky divoký jam, je také oblíbený pro své uklidňující a hormonálně vyrovnávací účinky.

Jak na správné užívání přípravků na zvětšení a zpevnění prsou

Jak užívat prášky a tabletky na zvětšení prsou, pro nejefektivnější výsledky

Ještě před tím, než se pustíte do užívání tablet na podporu růstu prsou, je důležité si uvědomit, že požadované výsledky nepřijdou přes noc. Pro zaznamenání viditelného zvětšení prsou je nutné užívat zmíněné doplňky stravy dlouhodobě. První účinky se obvykle objevují během 2 až 3 týdnů, zatímco výraznější výsledky lze očekávat až po 2 měsících.

Výsledky se samozřejmě liší v závislosti na vámi vybraném produktu, vaší počáteční kondici a současném zdravotním stavu. Taktéž dost ovlivňuje i to, čím a jak se stravujeme.

Je třeba poznamenat, že efekt těchto prášků na zvětšení prsou je většinou dočasný, jelikož po vysazení může docházet k úpadku účinků. Nemějte však obavy, protože výsledky neodejdou ihned, ale postupně. Nechali jsme naše testující čtenářky odpočinout od 3 měsíční kůry, alespoň 6 měsíců a následně jsme chtěli znát jejich verdikt.

Všechny se shodly, až na jednu, která bohužel nezaznamenala výrazné účinky u přípravku (Stimulen, nemáme jej ani v našem srovnávači), že po 6 měsících od vysazení přípravku, nepociťující výrazně zmenšení prsou, ale potvrdily nám, že jejich pokožka není již tolik hydratovaná a hladká.

Naše doporučení zní, udělejte si první kůru s prášky na zvětšení prsou, minimálně po dobu 3 měsíců. Čím déle, tím lépe, avšak vždy musíte hledět na vaši peněženku, ať to například nejde na úkor rodinného rozpočtu. Následně si udělejte například 6 měsíční půst a poté opět opakujte kůru.

Nasadit opět tabletky na zvětšení prsou můžete například před létem, kdy jsou ženy nejvíce odhaleny a chtějí vypadat půvabně nebo před nějakou událostí, jako je ples, narozeniny, povýšení, atd…. Jak jsme psali, každá žena je jedinečná, proto má i jedinečné preference, proto berte naše doporučení objektivně.

Mohu se obávat vedlejších účinků u přípravků na zvětšení a zpevnění prsou?

S dlouhodobým užíváním prášků na zvětšení prsou se můžete spolehnout na dosažení účinku. Díky přírodním složkám nemusíte mít také obavy z negativních vedlejších účinků, neboť působení těchto doplňků je zcela přirozené formou bylinných extraktů.

Většina prášků se zaměřuje jak na zvětšení prsou, tak na jejich zpevnění, ale i například na hormonální rovnováhu a pokožku. Pro dosažení maximálního efektu doporučujeme kombinovat prášky na zvětšení prsou s jinou metodou, jako jsou například cviky na prsa, potraviny podporující růst prsou nebo masáž prsou.

U některých značek může dlouhodobé užívání přinést i další pozitivní účinky, mezi něž patří:

 • zlepšení kvality pokožky
 • podpora hormonální rovnováhy
 • zmírnění menstruačních bolestí
 • podpora při redukci hmotnosti

Během užívání doplňků na zvětšení prsou je důležité dbát na dostatek odpočinku a relaxace. Proč? Protože růst prsou se totiž odehrává zejména v klidovém stavu, kdy má estrogen a fytoestrogen dostatečný prostor pro podporu funkce prsní žlázy. Přizpůsobte svůj životní styl a podpořte účinky prášků na zvětšení prsou, abyste dosáhly nejlepších výsledků.

Jak bezpečné užívat prášky na zvětšení a zpevnění prsou

Bezpečné užívání přípravků na zvětšení prsou

Tablety na podporu růstu prsou nejsou vhodné pro všechny ženy. Z důvodu obsahu fytoestrogenů se nedoporučují užívání tabletek těhotným a kojícím ženám. Mohlo by totiž dojít k hormonální nerovnováze, která by mohla negativně ovlivnit kvalitu mateřského mléka a následně i zdraví novorozence.

Rovněž není vhodné, aby zmíněné doplňky stravy užívaly mladé dívky, které ještě nedokončily přirozený vývoj. U žen bývá vývoj ukončen obvykle kolem 18. až 19. roku života. Pečlivě zvažte svou situaci před zahájením užívání tabletek na podporu růstu prsou, aby byla zajištěna bezpečnost.

Co všechno ovlivňuje velikost prsou u žen?

Velikost prsou je ovlivněna mnoha proměnnými a různými příčinami, které společně určují jejich tvar a objem. Jak jsme již psali několikrát, každá žena je jedinečná a měla by si vážit svého těla takového jaké je a zbytečně nepodstupovala plastiky, pokud to není nezbytně nutné.

Níže se podívejte, co všechno ovlivňuje velikost prsou u žen:

 • Genetika aneb dědičnost: Dědičnost hraje významnou roli při určování budoucí velikosti prsou. Geny, které zdědíte například od své matky či babičky, mohou ovlivnit nejen velikost, ale i tvar vašich prsou.
 • Hormonální rovnováha: Hormony, a to zejména estrogen, hrají významnou roli v růstu a vývoji poprsí. Hormonální nerovnováha může vést ke změnám tvarů a jejich velikostí.
 • Věk: Během puberty a těhotenství dochází k největším změnám ve velikosti prsou a samotném tvaru, protože v tomto období se produkuje nejvíce hormonů.
 • Váha: Velikost prsou je částečně ovlivněna tělesným tukem. Mnohdy jste si mohly všimnout u obézních žen, že jejich dekolt je gigantický. Zvýšení a snížení hmotnosti velmi ovlivňuje velikost prsou, protože tukové buňky se ukládají i v prsní tkáni.
 • Strava a životní styl: Vyvážená strava bohatá na živiny a minerály může přispět k udržení zdravých prsou a plných tvarů. Naopak, nedostatek určitých živin může negativně ovlivnit jejich vývoj a růst. Je dobré do svého jídelníčku zařadit potraviny, které mají vliv na růst prsou, které se ještě rozebere na konci článku. (sójové produkty, červená řepa, ořechy, ovoce, mrkev, zelená zelenina, mořské plody a kuřecí maso)
 • Pravidelné cvičení: Cviky zaměřené na posilování prsních svalů, mají nemalý vliv na pevnost, tvar i velikost prsou. I když cvičení nemá vliv přímo na prsní tkáň ovlivňující velikost prsou, mohou však zvednout a zpevnit povislá prsa, čímž dojde opticky k jejich zvětšení.

Důležité vitamíny a minerály pro přírodní zvětšení prsou

Důležité vitamíny pro přírodní zvětšení prsou

Některé vitamíny a živiny napomáhají v procesu přirozeného zvětšení prsou. Zahrnutí níže uvedených látek do vaší stravy, může podpořit růst prsní tkáně a zlepšit celkové zdraví prsou.

Mezi nejdůležitější vitamíny a živiny patří:

 • Vitamin A: řadí se mezi antioxidanty, které podporují regeneraci buněk a přirozený růst prsní tkáně. Vitamin A je také důležitý pro zdravou a hladkou pokožku, která pokrývá prsa.
 • Vitamin B6: jedná se o významný vitamín, který hraje důležitou roli při hormonální rovnováze. Dostatečné množství v těle, pomáhá snížit symptomy premenstruačního syndromu (tzv. PMS). Sice PMS nemá nic společného s růstem prsou, ale hormonální rovnováha rozhodně ano.
 • Vitamin C: jde o důležitý vitamín pro tvorbu kolagenu, který ovlivňuje nepřímo prsní tkáně. Také vitamín C zlepšuje imunitní systém a zdraví cév.
 • Vitamin D: jde o nezbytný vitamín získávaný především díky slunce a je dobrý pro zdravý vývoj a růst kostí, včetně prsou. Vitamín D má také pozitivně účinkuje na pokožku a tkáně.
 • Vitamin E: další antioxidant zlepšující zdraví, vzhled pokožky a podporující přírodní zvětšení prsou bez operace. Vitamin E navíc pomáhá redukovat volné radikály, které mohou poškozovat prsní tkáň, a přispívá k pružnosti pokožky.
 • Kyselina listová (vitamin B9): Kyselina listová je důležitá při tvorbě nových buněk a tkání. Její přítomnost v těle má vliv na růst ňader a zlepšuje celkovou regeneraci buněk.
 • Jód: Nejenže je legendární díky svým účinkům na soustředěnost a paměť, ale také přispívá k přirozenému a zdravému růst prsou.

Objevte, jaké potraviny podporují zvětšení prsou

Na závěr si představíme potraviny, které podporují přírodní růst prsou, navíc vám mohou zredukovat váhu a přispět ke zdravému životnímu stylu. Doporučujeme zařadit níže uvedené potraviny do svého jídelníčku, pokud máte zájem podpořit růst prsou a ovlivnit jejich pevnost či povislost.

 • Sójové produkty: sójové produkty, jako je tofu, sójový tvaroh, tempeh a další, jsou bohaté svým nutričním složením na fytoestrogeny, které jak jistě víte, po přečtení tohoto článku, jsou zodpovědné za růst prsou.
 • Semínka: Lněná semínka, sezamová semínka a slunečnicová obsahují lignany a další fytoestrogeny.
 • Jetelový klíček: Další běžně dostupná potravina, bohatá na fytoestrogeny.
 • Celozrnné produkty: Ano, i celozrnný chléb, pohanka, quinoa a hnědá rýže, obsahují vitamíny, minerály a fytoestrogeny, které přispějí k hezčímu dekoltu.
 • Ořechy a mandle: Chutné a výživné potraviny s velkým obsahem zdravých tuků, vitamínů a minerálů, podporující růst prsní tkáně.
 • Zelená zelenina: Brokolice, kapusta, špenát a jiná zelená zelenina jsou bohaté na vitamíny a minerály, které jsou nezbytné nejen pro prsa, ale pro celkové zdraví.
 • Ovoce bohaté na antioxidanty: Jahody, maliny, borůvky a jiné ovoce obsahují vysoké množství antioxidantů a fytoestrogenů.
 • Mléčné výrobky: Mléko, sýr, tvaroh, jogurt a jiné mléčné výrobky taktéž obsahují vitamíny, minerály a hormony, potřebné pro zdravý vývoj prsou.