Nejlepší masážní pistole na uvolnění svalů a od bolesti

V dnešní zrychleném, moderním světě, kde hledáme úlevu od stresu a bolestí nejčastěji zad, získávají masážní přístroje na popularitě. Chcete-li si vychutnávat pravidelné masáže, bez ohledu na omezený čas nebo peněženku, masážní pistole nabízí skvělé řešení.

V této recenzi na nejlepší masážní pistole, se zaměříme nejen na TOP kousky, ale i to, jak vybrat nebo jak používat masážní pistoli. Tyto masážní přístroje jsou v současné době velmi oblíbené, díky své kompaktnosti a přijatelné ceně.

Ačkoliv jsou malé, nabízejí perfektní účinky při uvolňování tělesného napětí a předcházení zranění, což přispívá ke zlepšení celkového zdraví.

Nicméně, trh s masážními přístroji, konkrétně pistolemi, je stále v procesu růstu, proto může být výběr toho správného nástroje složitý, jelikož se jich nabízí nepřeberné množství. Na 14 dní jsme si vypůjčili snad všechny druhy masážních pistolí, abychom měli přehled o tom, co se skutečně vyplatí kupovat.

Co to je a jak funguje masážní pistole?

Masážní pistole funguje na základě generování rázových vln a vibrací. Klíčovým prvkem, každé masážní pistole, je motor, který tuto dynamiku vytváří. Vibrace se pak přesouvají až k masážnímu nástavci, kterým se pohybujete po povrchu těla a většinou jsou k dispozici ve více variantách. Vibrace u masážní pistole mohou mít různou intenzitu a jsou schopné pronikat hluboko, dle potřeby.

Na rozdíl od masážních křesel, masážní pistole nabízí kompaktnější řešení a umožňují dosáhnout i na hůře dostupná místa na těle. Přitom celý proces masáže, si můžete udělat sami z pohodlí domova.

Při používání masážní pistole, dochází k uvolňování napětí ve svalových vláknech, což následně urychluje regeneraci, zlepšuje krevní oběh a má řadu dalších výhod, které si probereme podrobně níže. Masážní pistole si získaly velké využití nejen u sportovců, ale i mezi běžnými lidmi, kteří tráví například celý den u sedavé práce nebo se potýkají se s bolestmi svalů a zad.

TIP: Podívejte se na zkušenost s masážní pistolí od našeho markeťáka, který si díky ní ulevil od bolestí loktů, tzv. golfový, tenisový loket.

Masážní pistole - Theragun Pro schwarz

Theragun Pro
Pro náročné

Profesionální masážní pistole, která doposud nemá konkurenci. Je určená pro náročné uživatele, sportovce a maséry. Je založena na perkusním principu, má nastavitelné rameno, amplitudu 16 mm a lze ji ovládat přes aplikaci.

Masážní pistole - InsportLine Rondys

InsportLine Rondys
Zlatý střed

S touto masážní pistolí jsme byli při testování velmi spokojeni, co se týče ceny a výkonu. InSPORTline Rondys nabízí 20 rychlostí, výměnné hlavice, nabíječku, cestovní pouzdro, kvalitní povrch, ale hlavně její amplituda je 12 mm.

Masážní pistole - GymBeam IV

GymBeam IV
Skvělá cena/výkon

V případě, že hledáte něco kolem 2000 Kč, pak rozhodně GymBeam IV, můžeme doporučit. Za příznivou cenu získáte cestovní pouzdro, nabíječku a 6 hlavic. Disponuje skvělou výdrží, 6 hlavicemi a dostačující 10 mm amplitudou.

Jaké jsou hlavní výhody masážních pistolí

Každý z nás se někdy setkal s nepříjemnou bolestí svalů na různých místech těla. Občasné dopřávání masáže těchto oblastí, je tedy běžnou praxí, jak si ulevit. Ale, co když nechcete neustále vynakládat úsilí a peníze za návštěvu maséra?

Pak vás budou jistě masážní pistole zajímat. Dopřejte si rychlejší regeneraci, úlevu od bolestí a relaxační účinky, kdykoliv budete chtít. Masážní pistoli si můžete v rodině půjčovat a těžit z jejich výhod všichni. Níže se podívejte, jaké se nabízí hlavní výhody masážní pistole, při pravidelném používání.

Seznam zdravotních výhod tohoto nástroje je úctyhodný:

 • Ulevuje od svalového napětí a zmírňuje bolest
 • Pomáhá při růstu svalů
 • Zvyšuje prokrvení svalů
 • Podporuje hojení jizev
 • Stimuluje krevní oběh
 • Usnadňuje rychlou rehabilitaci po úrazech
 • Snížení tvorby kyseliny mléčné v těle
 • Posiluje regeneraci tkání
 • Levné řešení masáže
 • Ulevuje od bolestí (tenisový, golfový loket, atd)

Nejlepší masážní pistole na uvolnění svalů v ČR

Náš online srovnávač nabízí seznam 10 nejlepších masážních pistolí na uvolnění svalů a bolestí v ČR. Jakým způsobem jsme je vybírali? Na základě našich testů, veřejně dostupných uživatelských hodnocení, recenzí a dle ceny. Vždy klademe důraz na kvalitní testování, abychom skutečně odhalili ty nejlepší masážní pistole.

Pro přehlednost, jsme nejlepší masážní pistole uspořádali do přehledné tabulky a následně pod tuto tabulku uvedli mini recenze jednotlivých masážních přístrojů. Vyzkoušeli jsme řadu masážních pistolí i ty z Aliexpressu, abychom měli dokonalý přehled.

Určitě nedoporučujeme nakupovat masážní pistole z Aliexpressu, kde je sice cena nepatrně nižší, ale ztrácíte nárok na záruku a kupujete nekvalitní stroj, který může místo radosti, přivodit zklamání. My kupovali dva a do dvou měsíců oba odešly, jelikož byly špatně chlazené a motor se přepálil.

Produkt Výhody

1 TOP masážní pistole - Theragun Pro1. Theragun Pro

Amplituda: 16 mm

Výkon motoru: 1750 - 2400

Výdrž baterie: 4 hodiny

Příslušenství: Cestovní kufřík, 2x baterie, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

2 TOP masážní pistole - InSPORTline Rondys2. InSPORTline Rondys

Amplituda: 12 mm

Výkon motoru: 1800 - 3000

Výdrž baterie: 6.5 hodin

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

3 TOP masážní pistole - GymBeam Masážní pistole VI3. GymBeam Masážní pistole VI

Amplituda: 10 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 6 hodin

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

4 TOP masážní pistole - NAIPO MGG-21034. NAIPO MGG-2103

Amplituda: 16 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 10 hodin

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 5 hlavic

Recenze

5 TOP masážní pistole - HMS PDM31235. HMS PDM3123

Amplituda: 10 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 4 hodiny

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

6 TOP masážní pistole - Bodysonic BS MG036. Bodysonic BS MG03

Amplituda: 12 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 4 hodiny

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

7 TOP masážní pistole - Mujetech M27. Mujetech M2

Amplituda: 11 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 7 hodin

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 4 hlavice

Recenze

8 TOP masážní pistole - InSPORTline Bitigo8. InSPORTline Bitigo

Amplituda: 8 mm

Výkon motoru: 1800 - 3000

Výdrž baterie: 3 hodiny

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 4 hlavice

Recenze

9 TOP masážní pistole - Wellife Relax RC-MG-0309. Wellife Relax RC-MG-030

Amplituda: 8 mm

Výkon motoru: 1200 - 3300

Výdrž baterie: 5 hodin

Příslušenství: Cestovní kufřík, nabíječka, 6 hlavic

Recenze

10 TOP masážní pistole - Havit double-head massage gun10. Havit double-head massage gun

Amplituda: 8 mm

Výkon motoru: 1200 - 3200

Výdrž baterie: 6 hodin

Příslušenství: USB nabíjení, 4 druhy hlavic

Recenze

Masážní pistole MINI recenze

S níže uvedenými masážními pistolemi, máme osobní zkušenosti a než vytvoříme kompletní recenze k jednotlivým typům, připravili jsme pro vás mini recenze. V nichž se dozvíte hlavní výhody, které jsme u masážní pistole vysledovali a zaujaly nás. Pokud máte osobní zkušenosti s některým typem, budeme rádi, když se o něj podělíte do komentářů.

1. Theragun Pro

Theragun Pro je masážní pistole, která je určená pro náročnější uživatele, sportovce a maséry. Díky amplitudě 16 mm, poskytuje masážní pistole Theragun PRO hloubkovou a intenzivní masáž celého těla. Intenzitu můžete samozřejmě upravovat dle libosti v rozsahu od 1 750 až do 2 400 úderů za minutu. Theragun Pro disponuje v balení dvěma li-ion bateriemi, které lze v průběhu masáže jednoduše vyměnit. Jedna baterie by měla vydržet až po dobu 300 minut.

Hlavní inovativní funkcí u masážní pistole Theragun Pro, je možnost propojení s aplikací Therabody pomocí Bluetooth. Aplikace nabízí tři přednastavené režimy, které eliminují potřebu ručního nastavení intenzity zařízení.

Vyzdvihujeme také tichý provoz Theragun Pro, ergonomický design rukojeti s nastavitelnou délkou a hmotnost je pouhých 1 300 g, což zajišťuje snadnou manipulaci a pohodlí při používání. Zařízení je vybaveno displejem pro snadné sledování nastavení a sady 6 vyměnitelných hlavic pro různé druhy masáží.

Výhody

 • nastavování rychlosti
 • amplituda 16 mm
 • 2 li-on baterie v balení
 • dlouhá výdrž
 • chytrá a efektivní aplikace (Bluetooth)
 • ergonomicky tvarovaná s možností nastavováním
 • nízká hmotnost
 • 6 vyměnitelných hlavic
 • nabíječka v balení
 • tichý provoz
 • cestovní kufřík
 • vyjímatelná baterie

NEvýhody

 • vysoká cena
 • vhodná pro intenzivní masáže

2. InSPORTline Rondys

InSPORTline Rondys představuje unikátní vibrační masážní pistoli, která se řadí do střední cenové kategorie. Co jí umožňuje zaujmout v konkurenčním prostředí, je až 20 rychlostních režimů, solidní bateriová výdrž (cca 3,5 hodiny) a výjimečně nízká hlučnost (35-45 dB).

Oceňujeme také snadnost s jakou se zařízení ovládá a jeho pohodlné užívání. Za skvělou cenu získáte masážní pistoli s amplitudou 12 mm. InSPORTline Rondys primárně určena pro povrchovou masáž, přesto v balení naleznete 6 hlavic, které umožní hloubkovou masáž neboli triger pointy.

Rovněž je potřeba mít na paměti, že tento model neposkytuje některé pokročilé funkce, které najdete u vyšších cenových kategorií. Motor běží v rozmezí 1800-3000 RPM a celá masážní pistole váží 1100 g.

Výhody

 • Až 20 rychlostí
 • Solidní amplituda 12 mm
 • Slušná výdrž
 • 6 hlavic v balení
 • Intuitivní ovládání a displej
 • Tichý provoz
 • Nabíječka součásti balení
 • Cestovní kufřík
 • Desítky kladných recenzí

NEvýhody

 • Strohý návod
 • Výdrž baterie by mohla být lepší

3. GymBeam Masážní pistole VI

GymBeam VI Black je skvělá vibrační masážní pistole, která, i když nenabízí nejvyšší amplitudu (10 mm), se pyšní impozantními 30 rychlostními režimy, které nabízí různorodost pro vaše masážní potřeby.

Musíme rozhodně vyzdvihnout poměrně široké rozpětí otáček (1200 – 3 200 RMP) a nadprůměrnou výdrž baterie, která poskytuje až 6 hodin nepřetržitého provozu. V obsahu balení naleznete praktický kufřík, adaptér pro dobíjení a sadu se šesti základními masážními hlavicemi.

Musíme však poznamenat, že přiložený návod by mohl být obsáhlejší a poskytovat více podrobností pro maximální uživatelský komfort. I přes tuto drobnou nevýhodu je GymBeam VI Black stále vynikající volbou pro ty, kteří hledají univerzální a vysoce přizpůsobitelnou masážní pistoli za skvělou cenu.

Výhody

 • 30 rychlostních režimů
 • Uspokojující Amplituda 10 mm
 • Jednoduché ovládání na displeji
 • Dlouhá výdrž baterie (6 hodin)
 • 6 masážních hlavic v balení
 • Cestovní kufřík
 • Protiskluzový povrch
 • Vyměnitelná baterie
 • Nabíječka součástí balení
 • Hlučnost do 45 dB
 • Skvělá cena

NEvýhody

 • Trochu těžší konstrukce (1,2 kg)

4. NAIPO MGG-2103

Masážní pistole NAIPO MGG-2103 přináší dokonalou masáže, uklidňuje napjaté svaly a vytváří stav uvolnění a pohody. NAIPO MGG-2103 masážní pistole kombinuje lehkost (870 g) s portabilitou a je poháněna vysoko výkonnou baterií o kapacitě 2500 mAh, která poskytuje neuvěřitelných 10 hodin provozu.

Navíc, masážní pistole Naipo MGG-2103 přichází s inovací, která ji činí o 10% lehčí než srovnatelné předchozí modely (vážící pouhých 870 g), což zajišťuje snadné a pohodlné použití i ženám. Její amplituda 12 mm je nadstandardní, vzhledem k ostatním modelů v této cenové kategorii. Bezpečnost a komfort, jsou garantovány díky protiskluzové rukojeti, která zaručuje pevný a jistý úchop.

Součástí balení je 5 základních hlavic, nabíječka a nechybí ani praktický, cestovní kufřík. Bohužel musíme zkritizovat absenci displeje, na který jsme byli zvyklí u jiných modelů. Byli jsme také zklamáni s možností nastavování, pouze 5 rychlostních režimů, i když je rozsah výkonu více než solidní (1200-3200 ot./min)

Výhody

 • Solidní amplituda 12 mm
 • Slušná výdrž baterie
 • 5 základních, masážních hlavic
 • Tichý provoz
 • Nabíječka součásti balení
 • Cestovní kufřík
 • Výkon motoru max. 3200 RPM
 • Nízká váha (870 g)

NEvýhody

 • Strohý návod
 • Nedisponuje displejem
 • Pouhých 5 rychlostních režimů

5. HMS PDM3123

Masážní přístroj PDM3123 představuje velmi kvalitní masáž s 20 nastavitelnými rychlostmi, které dosahují až neuvěřitelných 3200 kmitů za minutu v nejvyšším režimu. Na zadní straně masážní pistole je umístěn intuitivní ovládací panel s tlačítkem pro snadnou změnu rychlosti a křišťálově čistým LCD displejem. Ten elegantně zobrazuje vybranou rychlost a aktuální stav nabití akumulátoru o kapacitě 1500 mAh. Akumulátor má výdrž pouhých 180 minut při plném nabití, což je podprůměrná délka oproti konkurenčním modelům.

Součástí balení je běžné příslušenství, jako je nabíječka, pouzdro, a 6 základních masážních hlavic. Masážní pistole PDM3123 má výšku zdvihu neboli amplitudu 10 mm a váží 900 g.

Bohužel nás nejvíce u této masážní pistole omezovala nejen krátká doba na jedno nabití (max. 3 hodiny), ale i poměrně dlouhá nabíjecí doba (4 hodiny). V cenové relaci kolem 3 000 Kč, bychom očekávali v dnešním konkurenčním prostředí, mnohem lepší časy, jak nabití, tak samozřejmě délky provozu.

Výhody

 • 20 rychlostních režimů
 • Uspokojující Amplituda 10 mm
 • Jednoduché ovládání na displeji
 • 6 základních hlavic
 • Přenosný kufřík
 • Protiskluzový povrch
 • Nabíječka součástí balení
 • Hmotnost do 1 kg
 • Materiál: kov a silikon

NEvýhody

 • Slabá výdrž baterie (max. 3 hodiny)
 • Vysoká cena ve srovnání s konkurencí a parametry
 • Delší nabíjecí doba (4 hodiny)

6. Bodysonic BS MG03

Bodysonic BS MG03 je solidní masážní pistole s amplitudou 12 mm od méně známé značky. Obsah balení nabízí 6 vyměnitelných hlavic včetně jedné ocelové pro alergiky a pro používání s masážními oleji, cestovní pouzdro, nabíječku a slušný návod. Bodysonic BS MG03 nabízí až 20 unikátní rychlosti v rozsahu od 1 000 do 3 200 RPM. Díky tak velkému rozsahu, si můžete přizpůsobit intenzitu masáže, podle vašich potřeb.

Váha je průměrná masážní pistole pro uvolnění svalů, která činí pouhých 1,2 kg a dobře se sní manipuluje, díky standardnímu tvarování a protiskluzovým částem. Bodysonic BS MG03 je vybavena jasným displejem, pro jednoduchou kontrolu a ovládání. Výrobce udává, že se jedná o masážní pistoli s tichým režimem, my však během testování zaznamenali běžnou hlasitost od 45-50 dB.

Masážní pistoli disponuje neodnímatelnou baterií 24V Li-ion, která nabízí slušnou vydrží (cca 3-4 hodiny) po pouhých dvou hodinách dobíjení. Přestože nabíjecí stanice není součástí balení, Bodysonic nadále nabízí bezkonkurenční kombinaci výkonu a pohodlí.

Výhody

 • Amplituda 12 mm
 • 20 rychlostních režimů
 • 6 vyměnitelných hlavic
 • 1 ocelová hlavice vhodná pro alergiky
 • Uspokojivá výdrž baterie
 • Vestavěný displej
 • Cestovní pouzdro
 • Bezkartáčový motor
 • Není hlučná

NEvýhody

 • Vysoká cena
 • Baterie je zabudována napevno

7. Mujetech M2

Představujeme vám masážní pistoli Mujetech M2, která díky svým vysokofrekvenčním vibracím nabízí maximální uvolnění a masáž pro celé tělo. Masážní pistole Mujetech M2 je za skvělou cenu a pohání ji robustní 24V bezkartáčový motor, schopný generovat až 3 200 otáček za minutu. Intenzita této masážní pistole lze jednoduše nastavit v pouhých třech úrovních – 1 800, 2 400 a 3 200 RPM.

Masážní pistole Mujetech M2 nabízí nestandardní amplitud 11 mm a nadprůměrnou výdrží baterie, která by měla při plném nabití vydržet až 7 hodin. Taktéž se nám líbila její nízká hmotnost, která činí 800 g.

Při maximální zátěži byla hlučnost přijatelná (max 45 dB) a v balení jsme nalezli nabíječku, kufřík pro přenos masážního přístroje a pouze 4 masážní hlavice. Rozhodně jde o velmi slušnou masážní pistoli za skvělou cenu, ale získala by si mnohem lepší umístění, kdyby nabízela větší rychlostní škálu, než jsou 3 režimy.

Výhody

 • Amplituda 11 mm
 • 4 masážní hlavice
 • Maximální otáčky 3200 RPM
 • Nabíječka
 • Cestovní pouzdro
 • Nadprůměrná výdrž baterie
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost (800 g)
 • Nízká hlučnost

NEvýhody

 • Pouze 3 rychlostní režimy
 • O dvě hlavice méně, než se standardně dodávají v příslušenství konkurenčních modelů

8. InSPORTline Bitigo

Máme tu další masážní pistoli velmi známé sportovní značky InSPORTline. InSPORTline Bitigo je levnější a méně výkonnější variantou inSPORTline Rondys, avšak s nižší cenou. Bohužel model Bitigo nabízí nižší amplitudu (8 mm), ale stejný motorový výkon (1800-3000 RPM).

U této masážní pistole jsme byli alespoň potěšeni nastavitelnými 20 rychlostmi a přehledným displejem, pro snadnější kontoru a rychlejší manipulaci. Hlučnost je přijatelná (35-45 dB) a v balení naleznete cestovní kufřík, nabíječku a pouhé 4 masážní hlavice.

Masážní pistole InSPORTline Bitigo disponuje 1500 mAh baterií, která vydrží v provozu cca 6 hodin při průměrných rychlostech. Při testování nás zaujala váha masážní pistole (840 g), jelikož pocitově šlo poznat, že je lehčí jak konkurenční modely.

Výhody

 • 4 masážní hlavice
 • 20 rychlostí masáže
 • Maximální otáčky 3000 RPM
 • Nabíječka
 • Cestovní pouzdro
 • Nadprůměrná výdrž baterie
 • Přehledný displej
 • Známá sportovní značka

NEvýhody

 • Menší amplituda (8 mm)
 • O dvě hlavice méně, než se běžně objevují v příslušenství konkurenčních modelů

9. Wellife Relax RC-MG-030

Wellife Relax RC-MG-030, inovativní vibrační masážní pistole, na první pohled zaujme svým karbonovým vzhledem. Obsah balení u masážní pistole Wellife Relax RC-MG-030 je klasický, jako i konkurenčních modelů. Naleznete v něm 6 masážních hlavic, kufřík a nabíjecí adaptér.

I když se jedná opět o méně známého výrobce, musíme kladně ohodnotit, 20 rychlostních stupňů a až 3 300 otáček za minutu u této masážní pistole. S výdrží 2 až 5 hodin, dle nastaveného výkonu, je masážní přístroj v souladu s průměrem na trhu.

Nicméně, považujeme za důležité zdůraznit, že Wellife Relax RC-MG-030 má poněkud nižší amplitudu (8 mm), což ji oproti konkurenci značně ubírá na bodech. Přesto masážní pistole Wellife Relax RC-MG-030, zůstává skvělou volbou pro ty, kteří začínají masážní přístroje využívat.

Výhody

 • 6 masážních hlavic
 • 2 netradiční hlavice
 • 20 rychlostí masáže
 • Maximální otáčky 3300 RPM
 • Nabíječka
 • Cestovní pouzdro
 • Karbonový vzhled
 • Slušná výdrž baterie
 • Přehledný displej
 • Solidní cena

NEvýhody

 • Neznámá značka
 • Menší amplituda (8 mm)

10. Havit double-head massage gun

Netradiční, dvou hlavicová masážní pistole, se kterou si dopřejete dvojí dávku uvolnění a rychlejší masáže. Masážní pistoli Havit double-head massage gun jsme zkoušeli jen ze zvědavosti, a nakonec jsme se rozhodli, že jí musíme zařadit do našeho srovnávače.

Dvě masážní hlavice značně urychlí masáž, ale nevýhodou je fakt, že ji můžete používat spíše na větší svalové partie. Jednotlivé hlavice nelze rychlostně ovládat odděleně. Rychlostních režimů jsou pouhé čtyři v rozmezí od 1800 do 3200 RPM.

Uvnitř balení naleznete 4 páry druhů hlavic a baterie (2000 mAh) vydrží maximálně 6 hodin, což je slušná délka na jedno nabití. Přestože masážní pistole disponuje dvěma hlavicemi, je váha pouhých 729 g. Masážní pistole Havit double-head massage gun je spíše pro časté uživatele, kteří již mají doma klasickou, jedno-hlavicovou masážní pistoli a potřebují urychlit masáž větších svalů (stehna, záda, ramena nebo chodidla).

Výhody

 • Pár masážních hlavic
 • 4 páry masážních hlavic
 • Maximální otáčky 3200 RPM
 • Nabíječka
 • Cestovní pouzdro
 • Výdrž baterie
 • Přehledný displej
 • Solidní cena

NEvýhody

 • Neznámá značka
 • Nikde není uvedena amplituda. Při testování, byla pocitově amplituda kolem 8 mm.

Jak vybrat masážní pistoli, která bude dobře sloužit?

Článek na téma masážní pistole, neobsahuje pouze nejlepší kousky, ale je to jakýsi kompletní průvodce, v němž se dozvíte, jak si vybrat masážní pistoli, jak je používat a na co si dávat pozor.

Sice výše naleznete naše tipy na nejlepší masážní pistole, ale je to to výběr dle nás. Jelikož má každý jiné požadavky a očekávání, nemusí s našim seznamem souhlasit. Protože to zcela chápeme, každý jsme individuální, chceme pomoci i těmto čtenářům, proto se níže podívejte, co by vás mělo zajímat, před nákupem masážní pistole na uvolnění svalů a od bolestí.

 • Design a tvarování – v rukojeti tohoto zařízení je umístěn motor generující vibrace. Ty se přenášejí prostřednictvím masážní hlavice do tělesných tkání, čímž umožňují hloubkovou a efektivní masáž svalů. Nejčastěji se nabízí ve tvaru pistole, díky něhož je snadnější manipulace i v obtížnějších místech při sólo masáži. Design by neměl být zásadní rozhodovací parametr.
 • Důvody pro nákup masážní pistole – tímto nástrojem si můžete dopřát masáž podobnou jako od profesionála, avšak s tím, že ušetříte jak čas, tak peníze. Pro sportovce je ideální pro podporu prokrvení svalů, zatímco pro osoby se sedavým zaměstnáním přináší úlevu od svalového napětí a bolestí zad či loktů (problémy s karpálními tunely, golfový či tenisový loket, atd..). Většina masážních pistolí jsou ideální pro domácí masáže, ale nabízí se i profesionální modely, které nabízí lepší parametry, výkon a širší škálu funkcí. Pokud nemáte zkušenosti s masážními pistolemi, doporučujeme kupovat neprofesionální verze, max do 3500 Kč.
 • Klíčové parametry – při výběru masážní pistole, vždy sledujte výšku zdvihu, neboli amplitudu a otáčky za minutu. Bohužel, co se týče amplitudy, většina prodejců tuto důležitou hodnotu neprezentuje, o čemž jsme se přesvědčili při vytváření tohoto článku. Je třeba si všímat, i dalších docela důležité prvků, jako je například způsob napájení a nabíjení, nastavování intenzity vibrací, hlučnost, hmotnost a celková kvalita zpracování.
 • Doplňky – k masážní pistoli jsou k dostání většinou různé druhy nástavců neboli hlavic, které jdou i dokoupit. K dispozici může být také ochranné pouzdro nebo náhradní baterii. Určitě doporučujeme kupovat modely, které mají již v obsahu balení nejčastější druhy hlavic.
 • Funkce – mezi časté funkce patří regulace intenzity nebo displej pro zobrazení různých informací. Nastavování intenzity je jedna z nejdůležitějších funkcí, kterou bychom u masážní pistole vyžadovali. Displej je taktéž velmi dobrá funkce, protože usnadňuje manipulaci a slevování baterie.
 • Populární značky – Je vhodné kupovat masážní přístroje neboli pistole od ověřených výrobců. Dle našich testů, se nejvíce osvědčily výrobci značek inSPORTline, HMS, GymBeam, MISURA nebo dokonce Xiaomi. Pro náročnější a zkušené uživatele, jsou pak značky Therabody nebo BodySonic.
 • Cenové rozpětí – i když lze najít masážní pistole za méně než 1 000 Kč, většina uživatelů preferuje nákup kolem 3500 Kč. Proč? Protože takovéto modely nabízí řadu hlavic, přenosné tašky, funkce, jako je nastavování intenzity, displej, a především vydrží déle, co se týče nabití. Do 1000 Kč naleznete většinou nekvalitní masážní přístroje, kupované ze zahraničních tržišť, jako je například zmíněný Aliexpress nebo nebudou nabízet řadu užitečných funkcí.

Masážní pistole na uvolnění svalů - Hlavice

Jaké parametry u masážní pistole sledovat?

Výše jste se mohli dozvědět, jak vybrat masážní pistoli nebo spíše, co byste měli sledovat. Níže si podrobně vysvětlíme, jednotlivé parametry masážních pistolí, které je nezbytné nejen znát, ale především jsou to rozhodující faktory.

Výkon a amplituda (rozsah pohybu)

Hlavní součástí každé masážní pistole je motor, jehož kapacitu nejlépe charakterizuje takzvaný frekvenční rozsah (Rpm). Tato metrika vyjadřuje rychlost, s jakou je motor schopen pracovat. Konkrétně se jedná o počet úderů masážní hlavice za minutu.

Vyšší hodnota amplitudy se projevuje v podobě intenzivnější masáži. Většina masážních přístrojů nabízí frekvenci v rozmezí 1 200 až 3 400 úderů za jednu minutu. Při výběru nejlepší masážní pistole, doporučujeme zvolit model, jehož minimální hranice je alespoň kolem 2 000 úderů za minutu.

Výkon pistole je rovněž přímo spojen s frekvencí motoru, vyjadřovanou v Hertzích (Hz), ačkoliv tento údaj nemusí být vždy explicitně uváděn výrobcem. Primární pozornost by měla směřovat k frekvenci úderů (resp. otáčkám).

Rovněž velmi důležitý parametrem je amplituda, neboli rozsah pohybu či zdvihu. Tento údaj se vyjadřuje v milimetrech (mm), přičemž masážní pistole obvykle disponují amplitudou v rozmezí 7 až 12 mm. Vyšší amplituda znamená, že zařízení je schopné hlouběji proniknout k svalu a poskytnout tak důkladnější masáž. Čím vyšší amplituda, tím většinou je i vyšší cena.

 • Amplituda do 12 mm – tato výška zdvihu neprovádí masáž tak hluboko do tkáně, ale kompenzuje to vyšší frekvencí vibrací. Výborně se hodí pro relaxační masáže, domácí použití a podporuje cirkulaci krve.
 • Amplituda kolem 16 mm – Tento větší zdvih umožňuje lepší proniknutí k svalům a tkáním. Ačkoli má nižší frekvenci, výsledná masáž je velmi intenzivní. Nejvíce je využijí sportovci, profesionální maséři či zkušení uživatelé. Masážní pistole s amplitudou kolem 16 mm, jsou už spíše pro zkušené uživatele, jelikož stojí většinou přes 10 000 Kč.

Nastavení intenzity masážní pistole

Každá kvalitní masážní pistole by měla nabízet možnost regulace intenzity vibrací. Obvykle se nastavování intenzity vibrací nastavuje prostřednictvím tlačítek či přímo na displeji. Většinou se můžete setkal s modely, které nabízejí 4, 10, nebo dokonce až 30 různých úrovní vibrací.

Nicméně není pravidlem, že čím je vyšší intenzita vibrací, tím je pak produkt lepší. Existují i vysoce kvalitní a cenově vyšší modely, které nabízí méně než 10 úrovní. Vše je otázkou přístupu výrobce a jeho optimalizace nastavení rychlosti pro maximální efektivitu a praktičnost využití. Velkou roli pak i hraji jež zmíněná amplituda. Pokud je kolem 16 mm, není zapotřebí vysoká intenzita vibrací.

Konstrukce masážní pistole a její vliv na efektivitu

Pro optimální výsledek masáže celého těla, je často nutné držet pistoli déle než 15-20 minut. Proto je důležité, aby byla konstrukce zařízení skvěle navržená i hmotnostně udržitelná. Rukojeť by měla být dostatečně pevná, aby ji bez problémů uchopili i lidé s většími rukami. Významný je také balanc těžiště zařízení. Zásadní je kvalitní systém tlumení vibrací, které zajistí, že vaše ruka nebude po delším používání bolet. Proto někdy neuškodí navštívit fyzickou prodejnu a vyzkoušet si zařízení osobně.

V rámci výběru si také důkladně prohlédněte umístění hlavních ovládacích prvků, od spouště až po regulaci rychlosti. Je nezbytné, aby byly všechny snadno dostupné během samotné masáže.

Výdrž baterie u masážní pistole

Energie pro masážní pistole je obvykle dodávána prostřednictvím dobíjejících akumulátoru (baterie). Není však zaručeno, že všechny přístroje poskytnou dostatečnou výdrž pro dlouhotrvající, hloubkové masáži, několika svalových partií.

Určitě se nechcete setkat s vybitím masážní přístroje, během vaší masáže. Proto je důležité sledovat údaje o výdrži akumulátoru a po několika masážích zařízení pravidelně nabíjet. Je třeba i brát v potaz, že čím je nastavena větší intenzita vibrací, tím se i rychleji baterie rychleji vybíjí.

Výdrž baterie u masážní pistole rozhodně nepřehlížejte a pokuste si ji dohledat u prodejceJakmile tuto hodnotu zjistíte, uberte ještě cca 30 minut až hodinu a půl, protože hodnota je většinou naměřená při nejnižší intenzitě vibrací.

Nabíjení masážní pistole: Síťový přívod, USB, nebo oboje?

V dnešní době mnoho moderních masážních pistolí využívá ke svému napájení USB kabel. Tento komfortní způsob nabíjení je jednoduchý. Stačí připojit kabel do masážní pistole a druhý konec zapojit do libovolné USB nabíječky (nikoliv do PC, zřejmě byste jej nabíjeli dny). Většinou jsou však k masážním pistolím dodávaný specifické nabíječky.

Doba nabíjení se může pohybovat v řádech několika hodin, což je závislé na kapacitě baterie a rychlosti nabíjení. Po úplném nabití může masážní pistole fungovat po dobu, udávající výrobcem.

Ať už tedy volíte pistoli s klasickým síťovým napájením, preferujete USB, nebo hledáte všestrannou kombinaci obou, vězte, že moderní masážní pistole jsou navrženy tak, aby uspokojily vaše potřeby co do pohodlí a efektivity.

Hlučnost masážní pistole

V procesu výběru je nezbytné vzít v úvahu i hlučnost. Nechcete, aby vám zvuk zařízení narušoval relaxační masážní zážitek, už po několika minutách.

Typicky platí, že méně nákladné modely jsou hlučnější, zatímco dražší varianty jsou obvykle tišší. Hranicí pro přijatelnou hlučnost, je obecně považováno maximum 55 dB. Avšak mnohé ekonomičtější varianty na trhu bohužel často překračují hranici 60 dB. Přesto si myslíme, že nejde o důležitý rozhodovací parametr, pokud vám záleží i na ceně.

Masážní pistole s výměnnými hlavicemi

K většině masážním pistolím se dodávají rozmanité druhy hlav neboli nástavců, které umožňují masáž specifické oblasti či metody. Níže se můžete podívat, jaké hlavice jsou nejčastěji dodávané k většině masážním přístrojům. Při výběru nejlepší masážní pistole, doporučujeme si vybírat ty modely, které nabízejí základní druhy nástavců.

 • Koule – Nejvíce univerzální nástavec, vhodný pro středně intenzivní masáže celého těla. Jde o základní nástavec, vhodný pro nováčky.
 • Vidlice – Speciálně navržená pro relaxaci dlouhých a úzkých svalů, jako jsou oblasti kolem páteře, Achillových šlach, lýtek či krku.
 • Plochá koncovka – vhodná pro hloubkovou masáž, větších svalových partií s vyšším napětím.
 • Hřib – Zaměřený na uvolňování svalů v blízkosti kostí, vhodný pro jemné masáže. Vhodné pro masáž stehen, lýtek, ramen, zádových částí, předloktí a krku.
 • Hrot – Přesný nástavec určený pro rozpouštění trigger pointů neboli spouštěcích bodů. Perfektní pro hluboké proniknutí a zlepšení krevního oběhu. Pomáhá při bolestech loktů, předloktí a zápěstí.
 • Kužel – Zvláště účinný pro hlubokou masáž a léčení spouštěcích bodů.
 • Škrabka – Ideální pro masáž oblastí těsně vedle kostí.
 • Korek – Nejjemnější nástavec, speciálně navržený pro masáž nejblíže kostí.

Design a hmotnost masážní pistole

Design masážní pistole hraje důležitou roli v komfortu jejího použití. Při masáži držíte pistoli v ruce po delší dobu a pokud je nepraktická nebo sklouzává ve vaší ruce, může vás to od jejího dalšího používání odradit. V tomto ohledu je klíčové se zaměřit na anti-skluzové a ergonomicky tvarované držadlo.

Jaká je nejlepší velikost a tvar masážních pistolí nelze přesně určit, jelikož každý má individuální preference. Nejlepší bude si vyzkoušet různé modely a vybrat ten, který vám nejlépe padne do ruky. Většinou jde o tvary pistolí, jak již vyplývá z názvu, protože perfektně sedí v ruce a dobře se s nimi díky prodloužené rukojeti manipuluje i do hůře přístupných oblastí, jako jsou záda.

Pokud jde o hmotnost, masážní pistole obvykle váží kolem 1 kg, ale je možné najít i modely vážící až 3 kg. I zde se orientujte podle toho, kdo a jak často budete zařízení používat. Abyste náhodou po masáží nemuseli regenerovat ruce, z důvodu vysoké hmotnosti.

Cena masážních pistolí, častokrát rozhoduje

 • Masážní pistole se nabízejí v různých cenových variantách. Nejzákladnější masážní pistole seženete již od 600 do 1 000 Kč. I když jde o cenově dostupné modely, většinou nenabízí funkce, jako je ovládání intenzity, mají malou amplitudu, nedisponují displejem a v balení nenajdete základní druhy nástavců.
 • Pokud hledáte masážní pistoli s vyšší kvalitou a důležitými funkcemi, zaměřte se na modely spíše v ceně minimálně od 1 500 až do 3 500 Kč. Takovéto masážní pistole pro domácí použití, můžeme už zařadit mezi polo-profesionální masážní přístroje, přičemž nabízejí mnoho funkcí (vysokou amplitudu, nastavování síly vibrací, displej), širokou škálu nástavců a dalšího příslušenství.
 • Ceny nejluxusnějších masážních pistolí, většinou překračují hranici 10 000 Kč. Tyto modely jsou vhodné spíše pro profesionální maséry, vrcholové sportovce a zkušené uživatele.

Jak správně používat hlavice u masážní pistole

Jak správně používat masážní pistole

Správné používání masážní pistole je nezbytné pro dosažení optimální úlevy od bolestí a regenerace svalů. Výběr specifického typu masáže, dle nástavce a intenzity, bude záležet na vašich individuálních potřebách a dispozici času.

Nicméně se níže podívejte na základní postup, jak používat masážní pistole na uvolnění svalů a rychlejší regeneraci.

 1. Než pistoli přiložíte k tělu, ujistěte se, že je zapnutá a máte nasazený vámi vybraný nástavec. I když se to může zdát jako drobnost, tato jednoduchá rada může učinit zázraky 😊
 2. Poté jemně přiložte zapnutou pistoli na oblast, kterou chcete masírovat. Pokud se vám zdá nastavený režim příliš intenzivní, nebojte se přejít na slabší intenzitu a časem ji přidávat.
 3. Masážní pistole by měla klouzat po povrchu vaší kůže, bez potřeby dodatečného tlaku. Nechte ji jen „plout“ na povrchu těla a využijte váhu samotné masážní pistole.
 4. Jemně a pomalu pohybujte pistolí po svalech, ideálně směrem podél svalu, malými, krouživými pohyby. V průměru byste měli během jedné sekundy pokrýt přibližně 3 cm.
 5. Každou oblast byste měli masírovat minimálně 30 sekund.
 6. Pokud se snažíte „rozmělnit“ svalové uzliny nebo napjaté oblasti, nechte pistoli na daném místě krátce působit (asi 5 sekund) a pak pokračujte v pohybu.
 7. Pro dosažení nejlepších výsledků, se snažte během masáže dýchat klidně a zhluboka. Vyvarujte se během masáže zatínaní daného, masírovaného svalu. Pokud k tomu dochází z důsledku vibrací, snižte její intenzitu. K masáží si můžete dopřát i uklidňující atmosféru, například pomocí relaxační hudby a pohodlného prostředí.

Co se s masážní pistolí nedoporučuje?

Ačkoliv jsou vhodné masážní pistole na uvolnění svalů a zlepšení oběhu krve, je také důležité vědět, jak s nimi zacházet a jak masážní pistole rozhodně nepoužívat. Před použitím masážní pistole, v případě zdravotních problémů či po úraze, je vhodné své rozhodnutí konzultovat s lékařem nebo fyzioterapeutem.

Níže se podívejte na obecná pravidla, jak nepoužívat masážní pistole:

 • Nedoporučuje se používat masážní pistoli na otevřené rány nebo oblasti s poškozenou kůží.
 • Masážní pistoli byste neměli aplikovat na oblasti hlavy a krku, zejména v blízkosti krčních tepen a cév.
 • Je třeba se vyhnout použití masážního přístroje na páteři a okolní měkkých tkáni, pokud nejste pod dohledem lékaře nebo fyzioterapeuta.
 • Abyste předešli podráždění kůže nebo tkáně, neměli byste pistoli používat příliš dlouho na stejném místě a neměli byste při masáži používat vysoký tlak na oblasti. O vše se postarají vibrace, amplituda a správný výběr hlavice.
 • Pokud máte nízký práh bolesti nebo jsou vaše svaly značně napjaté, nepoužívejte přístroj s příliš vysokou intenzitou.
 • Pokud jste těhotná nebo obecně pro masáže v oblasti břicha, užití masážní pistole se nedoporučuje. Rozhodně ne, v oblasti pupíků. V případě masírování bočních břišních svalů, můžete zmírnit viditelnost strií.
 • Vyvarujte se masáži v oblasti, kde lze měřit tep.
 • A konečně, aby nedošlo k přetížení svalů a dalším potenciálním komplikacím, vyvarujte se častému nebo příliš dlouhému používání masážní pistole.

Masážní pistole jsou pro muže a ženy, nehledě na věk

Osobní zkušenosti s masážní pistolí

Tento článek a testování by neproběhlo, kdyby náš marketingový specialista Patrik (častá práce na PC), neměl dlouhodobé problémy s lokty, tzv. tenisový, golfový loket. Bolesti neustupovaly ani po 3 letech, kdy zkoušel různé mastičky, protahovací cvičení, rázovou vlnu, prostě vše, co se běžně doporučuje.

Rovněž se dozvěděl, že masáže, mohou výrazně pomoci, proto si nejdříve pořídil masážní váleček, který sice ulevoval od bolestí, ale výsledky nebyly nijak zázračné. Časem přicházely silnější bolesti loktů, proto se rozhodl vyzkoušet masážní pistoli. Prý s nákupem masážní pistole dlouho otálel, protože nikdo tuto metodu nevyzkoušel na bolesti loktů a předloktí.

Jelikož má syna, který hraje hokej a potřebuje rychleji regenerovat a uvolňovat svaly, rozhodl se nakonec jednu masážní pistoli pořídit a kdyby to nefungovalo, využije ji právě, alespoň syn. Po rozbalení si uvědomil, že neví, jaký nástavec bude nejvhodnější, proto začal testovat.

Dle jeho slov „jsem blbec, že jsem to nevyzkoušel dříve“, protože bolesti výrazně odezněly už po prvním 10 minutovém promasírovaní. Po třech letech zažil takovou úlevu, že nám to ihned volal do redakce. Samozřejmě, bolesti úplně neodezněly napořád a vrátily se po cca 4 hodinách, ale při dlouhodobém používání (3x denně) se dostal do stavu, kdy se bolesti téměř vytratily.

V případě bolesti loktů (golfový loket, tenisový loket) doporučuje používat nejdříve kužel a následně promasírovávat předloktí hlavicí, která vypadá jako špička či hrot. Tento druh nadstavce proniká nejhlouběji.

Nejdříve si říkal, že jsou masážní přístroje jen další produkt, jak z lidí vytáhnout peníze, poté co si jej pořídil domů a otestoval, si je nemůže vynachválit. Dnes se sním masírují všichni v jeho rodině, protože jsou častými sportovci (Hokej, posilovna, tenis, běh, ThaiBox, badminton).

FAQ – Masážní pistole a nejčastější dotazy

Pokud jste nenašli odpověď ke svému dotazu, budeme rádi, když si o odpověď požádáte prostřednictvím komentářů, které pomohou dalším čtenářům. Rozhodně taktéž pomůžete dalším lidem při rozhodování, když své zkušenosti s masážními přístroji popíšete, rovněž do komentářů pod článek, které mohou být anonymní.

Pro koho jsou masážní pistole vhodné?

Masážní pistole nejčastěji najdete u sportovců a fyzioterapeutů, ale jejich užití je vhodné pro všechny. Především jsou vhodné pro lidi se svalovou napjatostí a bolestí. Tyto masážní přístroje ocení také jedinci vykonávající manuální práce, jako jsou řemeslníci nebo dělníci. Pomohou jim zmírnit svalové napětí a urychlují regeneraci.

Rozhodně bychom je doporučili i lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a potřebují uvolnit napjaté a ztuhlé svalstvo. I když je jejich účinnost nepopíratelná, ne každý může masážní pistole používat. Vyhýbat by se jim měl těhotné ženy, lidé se sníženou motorickou schopností nebo osoby léčící se s vážným onemocněním či zraněním.

Je používání masážní pistole bezpečné?

Masážní pistole jsou nástroje navržené tak, aby byly bezpečné při správném používání uvedeném v příbalovém letáku. Sólo domácí masáž je možná na většině částech těla, i když v některých případech je vhodnější asistence další osoby.

Výrobci masážních přístrojů upozorňují na to, aby se uživatelé vyhnuli oblastem s významnou cévní strukturou, jako jsou velké žíly v krku, tříslech a podpaží. Dále se nedoporučuje používat masážní pistole přímo na kostech nebo kloubech. Pro ženy je důležité, aby se vyhnuly masáži prsních svalů.

Jaká by měla být frekvence využití masážní pistole?

Optimální četnost používání masážní pistole, se odvíjí od osobních preferencí a zdravotních cílů jedince. Obecným pravidel, jak často používat masážní pistole, je alespoň 1 až 3 krát týdně. Každá masáž by měla probíhat max. 15 až 20 minut, aby se zabránilo přetížení a nadměrnému svalovému stresu.

Je možné využívat masážní pistoli na jakékoliv partie těla?

Masážní pistole jsou vytvořeny s cílem poskytnout úlevu od bolestí či svalového napětí a relaxaci různým svalovým skupinám po celém těle (například na zádech, stehnech, lýtkách, předloktí a ramenou). Řada masážních pistolí má ve své výbavě různé masážní hlavice navržené pro jemnější manipulaci s citlivými oblastmi, jako jsou klouby nebo chodidla. Je možné si je také dokoupit.

Tyto hlavice neboli nástavce u masážních pistolí jsou nepostradatelným příslušenstvím, díky kterých můžete masáže různě kombinovat. Na co jsou vhodné jednotlivé masážní hlavice, se můžete dozvědět více výše v tomto článku.

Jak správně pečovat o masážní pistoli?

Aby byla vaše masážní pistole v co nejlepší kondici, je potřeba jí věnovat pravidelnou péči. Po každém použití odpojte a otřete všechny nástavce měkkým hadříkem. Vždy udržuj povrch masážního přístroje zcela suchý. Tímto ochránit motor před potenciálním poškozením, způsobených vlhkostí. Některé modely nabízejí možnost dokoupit si náhradní díly, což je skvělý způsob, jak zajistit dlouhodobou funkčnost a životnost vaší masážní pistole.